«У ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ УКРАЇНА ЗРОБИЛА ЄВРОПІ ПОДАРУНОК...» ПЕРША ЧЕРГА МОРСЬКОГО НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО КОМПЛЕКСУ «ПІВДЕННИЙ» ПОБУДОВАНА

Поділитися
19 грудня держкомісія прийняла першу чергу морського нафтоперевалочного комплексу «Південний» (термінал розташований за годину їзди від Одеси)...

19 грудня держкомісія прийняла першу чергу морського нафтоперевалочного комплексу «Південний» (термінал розташований за годину їзди від Одеси). Комплекс є складовим компонентом української частини Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору, який здатний з’єднати Чорноморське узбережжя з Європою, тобто забезпечити можливість постачання нафти через територію України в напрямі європейських споживачів. Другою складовою цієї інфраструктури є нафтопровід Одеса—Броди, «золотий стик» на якому зварений 19 серпня цього року.

«Це черговий крок зі створення нових нафтотранспортних коридорів і реалізації стратегії України як транзитної держави», — так оцінив цю подію голова правління ВАТ «Укртранснафта» Олександр Тодійчук. Глава «Укртранснафти» також повідомив, що очолювана ним компанія близька до укладення перших контрактів із європейськими партнерами, відповідно до яких танкери з нафтою прибудуть до порту «Південний», як очікується, вже в лютому 2002 року. А поки що керівництво «Укртранснафти» зайняте переговорами щодо закупівлі 600 тис. тонн так званої технологічної нафти, необхідної для заповнення нафтопроводу.

Любомир Буняк, який очолював держпідприємство «Магістральні нафтопроводи «Дружба» (до створення «Укртранснафти»), сказав, що вартість будівництва термінала «Південний» обійшлася українським нафтотранспортникам у 352 млн. грн. Пан Буняк дуже пишається і працею нафтотранспортного підприємства МН «Дружба», яке було замовником будівництва, і працею будівельників. Багатьох із них під час церемонії з нагоди закінчення будівництва першої черги МНПК «Південний» від імені Президента України відзначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Копилов.

Проект МНПК «Південний» був розроблений «Інститутом транспорту нафти», який до створення «Укртранснафти» очолював нинішній глава правління цього акціонерного товариства Олександр Тодійчук.

Перевалочна спроможність першої черги МНПК «Південний» становить 9 млн. тонн на рік. Причому вона може бути збільшена до 14,5 млн. тонн нафти у випадку інтенсивного розвантаження танкерів. Ємність резервуарного парку МНПК нині становить 200 тис. кубометрів (10 резервуарів, здатних вмістити по 20 000 кубометрів кожний). У перспективі передбачається збільшення ємності резервуарного парку до 600 тис. кубометрів. Термінал «Південний» здатний приймати танкери дедвейдом до 100 тис. тонн.

На початковому етапі передбачається використовувати нафтопровід Одеса—Броди і МНПК «Південний» для забезпечення потреб двох українських нафтопереробних заводів у західному регіоні України. Їхня потреба в нафті — близько 4 млн. тонн на рік, що дозволяє використовувати цю інфраструктуру разом із резервом пропускної спроможності магістрального нафтопроводу «Дружба» і для транспортування нафти до Угорщини, Словаччини, Чехії, Хорватії.

Другий етап створення нового нафтотранспортного маршруту передбачає будівництво нафтопроводу від українських Бродів до польського Плоцька. Потрібно буде також установити дві нафтоперегонні станції на ділянці магістралі Броди—Карпати, після чого пропускна спроможність українсько-польського нафтомаршруту може збільшитися до 32 млн. тонн нафти на рік (а за необхідності і до 40 млн. тонн).

Поки ж на першій черзі морського нафтоперевалочного комплексу «Південний» проводяться пуско-налагоджувальні роботи — у чеканні першого танкера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі