Суттєва підтримка для нафтогазового ембарго

ZN.UA Ексклюзив Опитування читачів
Поділитися
Суттєва підтримка для нафтогазового ембарго © depositphotos/e.a.alexeyenko
Що, крім енергетичного ембарго, необхідно для різкого скорочення фінансових можливостей агресора

Поза сумнівом, цілковите ембарго на російські нафту та газ — надсучасна економічна зброя. Поза сумнівом, що невдовзі воно буде повною мірою застосовано до країни-агресорки. Але поза сумнівом також і те, що для максимальної ефективності цього вбивчого заходу, який дійсно спроможний радикально скоротити доходи держбюджету РФ, ми маємо супроводжувати його низкою підтримуючих заходів.

Це на додачу до того, що вже діє проти країни-агресорки: заморожено активи центробанку РФ, відключено SWIFT абсолютній більшості російських банків, накладено обмеження на імпорт та експорт, припинено авіасполучення, Росії заборонено користуватися морськими портами більшості країн світу тощо.

Усе це вже працює й завдає значної шкоди російській економіці, руйнуючи логістичні ланцюжки, обмежуючи доступ до дешевих ресурсів, викликаючи масовий відплив інвестицій і міжнародних компаній із ринків РФ, спричиняючи безробіття.

Здавалося б, чого не вистачає ще, крім повної відмови від закупівлі токсичних російських нафти та газу? Чим «підсвітити» таке необхідне торговельне ембарго?

  1. Необхідно запровадити повноцінний режим вторинних санкцій — покарання різного бізнесу та держструктур у третіх країнах, які не приєдналися до світових санкцій, за взаємодію, в тому числі непряму, із підсанкційними секторами економіки РФ.
  2. Позбавити Росію за пришвидшеною процедурою членства у FATF і занести її до чорного списку FATF як терористичну державу. Це суттєво ускладнить взаємовідносини РФ із різними країнами світу, зробить токсичними відносини з нею навіть для тих країн, які не приєдналися до санкцій.
  3. Заборонити експорт до РФ не лише високотехнологічних, зокрема електронних, компонентів, а й обладнання і програмного забезпечення для їхнього виробництва, та сировини, що використовується у такому виробництві, а також обладнання для видобутку корисних копалин, а згодом — і будь-якого високотехнологічного обладнання. Також заборонити експорт (у тому числі з третіх країн) готових виробів, які у своєму складі містять такі компоненти.
  4. Залучити до допомоги впливові страхові об’єднання, такі як Insurance Europe, American Insurance Association та Society of Lloyd’s. Їхні члени мають розуміти токсичність співпраці з Росією і повинні припинити страхувати чи перестрахувати будь-які ризики російських страхових компаній, ризики щодо інтересів будь-яких суб’єктів-резидентів РФ.
  5. Налагодити канали комунікації з арабськими країнами — найбільшими експортерами нафти (Саудівська Аравія, ОАЕ, Ірак, Кувейт, Катар тощо) з поширенням правдивої інформації про ситуацію в Україні. Вони мають розуміти, яку загрозу становить РФ для світової безпеки, та мають допомогти у прискоренні завершення агресії, збільшивши видобуток нафти.
  6. Заборонити доступ до морських і річкових портів країн світу будь-яких товарів походженням із РФ і суден із командою/екіпажем із РФ, залучивши для цього допомогу світової спільноти.

Саме реалізація нафтового та газового ембарго разом із переліченими вище додатковими заходами дасть можливість майже вдвічі зменшити надходження до державного бюджету РФ, що в результаті мінімізує можливості Росії фінансувати продовження воєнної кампанії в Україні.

Більше статей Олега Гетмана читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі