НОВА МІТЛА ПО-НОВОМУ МЕТЕ?

Поділитися
Справедливість цього прислів’я вкотре підтвердили останні події на Хмельницькій атомній електростанції...

Справедливість цього прислів’я вкотре підтвердили останні події на Хмельницькій атомній електростанції. Сергій Тулуб, очоливши «Енергоатом», без зволікань почав «наводити порядок» у галузі. Точніше — пильно придивлятися до ставлеників попереднього керівництва «Енергоатому» на місцях, яке, подейкують, підозрюється найвищими столичними верхами в нездоланних симпатіях до Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Хмельницька АЕС у цьому плані й справді потребувала особливо прискіпливого погляду.

По-перше, тому, що на березневих виборах 37-тисячне місто — супутник ХАЕС Нетішин 46,2% голосів (найвищий показник на Хмельниччині) віддало блоку «леді Ю». Мабуть, нетішинці, де в кожній родині хоч хтось та працює на ХАЕС, не могли забути «енергетичного» віце-прем’єра єдиного українського уряду, при якому сфера атомної енергетики почала вибиратися з глибокої кризи. Тоді не лише почали надходити живі кошти в галузь і повністю було виплачено зарплату енергетикам, а й настав майже фантастичний період, коли на добудову другого блоку щодня ХАЕС отримувала по мільйону гривень! Щоправда, цей «золотий дощ» був дуже короткочасним. Щойно Юлію Володимирівну усунули з посади, він негайно припинився.

По-друге, коли директором «Енергоатому» призначили Сергія Тулуба — не фахівця з питань ядерної енергетики — і профком «Енергоатому» закликав працівників усіх атомних станцій країни до акцій протесту, атомники Нетішина активно підтримали цю акцію недовіри новому керівнику.

По-третє, коли говорити про «ставлеників» попереднього керівництва, то, очевидно, насамперед слід мати на увазі генерального директора Хмельницької АЕС Володимира Софіюка. Адже його було призначено на цю посаду в грудні 2000 року попереднім керівником «Енергоатому» та його ж попередником на ХАЕС Юрієм Недашковським. А той, у свою чергу, змінив на капітанському містку «Енергоатому» теж колишнього директора ХАЕС Миколу Дудченка. Всі ці переміщення, до речі, були майже блискавичними для звиклої до кадрової стабільності ядерної енергетики: директори на ХАЕС мінялися чи не кожні два роки, що далеко не з кращого боку характеризує сучасну ситуацію в українській атомній галузі.

Але не хочеться думати, що саме ці причини спонукали нового президента «Енергоатому» після призначення здійснити поїздку на Хмельницьку атомну. Навпаки, цей візит декларувався, сприймався і підсумовувався обома сторонами як природний процес знайомства, що мав би сприяти взаємопорозумінню задля подальшої плідної співпраці. Проте, кажуть, уже тоді столичному гостю дуже не сподобався директор ХАЕС Володимир Софіюк. І невдовзі після від’їзду київського гостя, 12 липня, Софіюка було звільнено з посади і призначено начальником зміни другого енергоблоку ХАЕС. Формально — за власним бажанням, про яке той до цього дня нікому на станції і словом не прохопився. Та й сумнівно, чи таким було власне бажання висококласного фахівця, який до призначення директором ХАЕС у грудні 2000 року три роки працював тут головним інженером. Софіюк був типовим виробничником, але виробничником на атомній станції. Під час його директорства станція працювала стабільно. Повага до директора в місті атомників була теж стабільною, про що свідчить обрання В.Софіюка цього року депутатом Хмельницької облради.

Щоправда, попри 53-річний вік, В.Софіюку властива відвертість, що межує з необачністю. Влітку минулого року, коли Ю.Тимошенко була в жорстокій опалі, на запитання кореспондента «ДТ» про ставлення енергетиків до неї і зауваження заодно, що можна й не відповідати на це запитання, Володимир Іванович сказав буквально таке: «Чому ж, мені приховувати нічого. Час, коли енергетикою керувала Тимошенко, був найстабільнішим за все останнє десятиріччя. Відповідне й ставлення до неї у нашому професійному середовищі».

Цього разу, зв’язуючись із В.Софіюком по телефону, теж хотілося сподіватися на прямі відповіді. Однак тема розмови не викликала ентузіазму співрозмовника.

— З якої причини ви написали заяву про звільнення?

— Я б не хотів торкатися цієї теми.

— У вас виникли якісь непорозуміння з Тулубом під час його приїзду в Нетішин?

— Я б не сказав.

— Ви якимсь чином підтримували протест профкому «Енергоатому» після призначення нового керівника?

— Ні, на території станції не було жодних виявів протесту. Правда, десь із півтисячі чоловік провели мітинг на міському майдані. Деталей я не знаю, мене в той час не було в Нетішині.

— На інших станціях теж є кадрові перестановки?

— Директор Рівненської атомної іде заступником президента «Енергоатому».

— Але рівненський директор вже у поважному — літ за 70 — віці?

— Так, він дуже досвідчений керівник.

— А яким ви бачите своє майбутнє?

— Поки що я у відпустці.

— На всі 100 днів (така відпустка у директора АЕС.— С.К.)?

— Місяць точно відпочиватиму. А далі видно буде.

...Нового директора Хмельницької атомної ще не призначено. Говорять про кандидатуру заступника директора Запорізької АЕС п.Тищенка.

Втім, хіба мало в Україні директорів шахт?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі