Німеччина закриває три останні атомні електростанції

Поділитися
Німеччина закриває три останні атомні електростанції © ferra.ru
Країна почала поступово відмовлятися від атомної енергетики понад два десятиліття тому.

Три останні атомні електростанції Німеччини зупинять роботу в суботу, 15 квітня, через 12 років після того, як катастрофа на японській АЕС «Фукусіма» прискорила відмову Берліна від атомної енергетики. Про це пише The Guardian.

Виведення з експлуатації АЕС знаменує перемогу потужного антиядерного руху в країні. Закриваються об'єкти в Емсланді, на півночі Нижньої Саксонії, Isar 2 в Баварії та Neckarwestheim в Баден-Вюртемберзі на південному заході країни.

Це ставить у глухий кут енергетичних політиків, які намагаються збалансувати зростання попиту на електроенергію в одній із великих промислових країн Європи та зусилля з декарбонізації на тлі невизначеності, спричиненої війною РФ проти України.

Минулого року Німеччина відклала закриття трьох енергоблоків, які забезпечували близько 6,5% електроенергії в країні у 2022 році, після того, як Росія скоротила постачання газу до Європи, що викликало занепокоєння щодо дефіциту енергії взимку.

Країна почала поступово відмовлятися від ядерної енергетики понад два десятиліття тому, але в 2010 році тодішній канцлер Ангела Меркель оголосила про продовження терміну експлуатації 17 атомних електростанцій країни до 2036 року.

Ця політика була швидко змінена наступного року після того, як землетрус і цунамі спричинили розплавлення ядерного палива в реакторах на атомній електростанції «Фукусіма» в Японії, що викликало нові антиядерні протести.

Аварії на АЕС Три-Майл-Айленд в США в 1979 році і в Чорнобилі в 1986 році також зміцнили тиск проти ядерної енергетики в Німеччині, який розпочався раніше в 1970-х роках. З 2003 року Німеччина вимкнула 16 реакторів.

Остаточне закриття АЕС порушило питання про безпеку енергопостачання та перспективи викидів вуглецю в Німеччині. Країна планує закрити всі вугільні електростанції до 2038 року, а перший етап закриття запланований на 2030 рік.

Однак минулого року парламент схвалив законодавство, що дозволяє знову відкрити законсервовані вугільні електростанції, щоб допомогти виробництву електроенергії. З початком війни РФ проти України також прискорилося будівництво нових терміналів для імпорту скрапленого природного газу.

У 2022 році на вугілля припадало дещо більше 30% виробництва електроенергії в Німеччині, випереджаючи вітрову генерацію - 22%, газову генерацію - 13% і сонячну - 10%.

За оцінками аналітичного центру Ember, у 2030 році Німеччина та Польща стануть двома найбільшими виробниками електроенергії за допомогою вугільних станцій в ЄС, на які припадатиме більше половини викидів в енергетичному секторі блоку.

Прихильники ядерної енергетики стверджують, що вона забезпечує низьковуглецеву, надійну альтернативу викопним видам палива для виробництва електроенергії. Критики кажуть, що нові проекти є дорогими, часто затримуються і створюють екологічні проблеми з утилізацією ядерних відходів.

Виконавчий директор Асоціації ядерної промисловості Великої Британії Том Грейтрекс заявив, що відмова від атомної енергетики призведе до збільшення викидів вуглецю.

«У час підвищеного занепокоєння щодо енергетичної безпеки Німеччина відмовляється від активів, які можуть замістити 34 млрд кубометрів газу на рік», - додав Грейтрекс.

Але голова аналітичного центру E3G Том Берк вважає, що м'яка зима і високі рівні зберігання газу в Європі означають, що занепокоєння щодо поставок електроенергії наступної зими зменшилися.

За його словами, галузь відновлюваної енергетики в Німеччині зростає, а поліпшення підключення до електромереж та зберігання акумуляторів по всій країні буде ключовим фактором для відходу енергетичної системи від викопних видів палива.

Раніше повідомлялося, що Німеччина призупиняла поетапне виведення з експлуатації атомних електростанцій, намагаючись зміцнити енергетичну безпеку після того, як Росія припинила постачання газу до країни. Зокрема, електростанції Neckarwestheim у Баден-Вюртемберзі та Isar 2 у Баварії працювали довше, ніж планувалося, як аварійний резерв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі