Припинення постачань російського газу в ЄС: Німеччина відкладає поетапне закриття АЕС

Поділитися
Припинення постачань російського газу в ЄС: Німеччина відкладає поетапне закриття АЕС Газовий шантаж РФ
Дві останні діючі станції мали бути законсервовані, але їх використовуватимуть як аварійний резерв до 2023 року після того, як Росія відключить газ.

Німеччина має тимчасово призупинити поетапне виведення з експлуатації двох атомних електростанцій, намагаючись зміцнити енергетичну безпеку після того, як Росія припинила постачання газу до країни, чию економіку називають найпотужнішою в Європі, пише The Guardian.

Міністр економіки Роберт Хабек оголосив у понеділок, що електростанції Neckarwestheim у Баден-Вюртемберзі та Isar 2 у Баварії будуть працювати довше, ніж планувалося, щоб використовувати їх як аварійний резерв до середини наступного року.

Він наполягав на тому, що Німеччина має «дуже високу безпеку поставок» і що дві атомні станції повинні залишатися «в режимі очікування до середини квітня 2023 року, щоб, у разі необхідності, забезпечити додатковий внесок в електромережу південної Німеччини».

Атомні електростанції будуть готові до роботи та будуть повністю укомплектовані, але лише в режимі очікування та не вироблятимуть електроенергію, якщо це не буде визнано необхідним.

А загалом Німеччина продовжуватиме дотримуватися своїх планів – регламентованих законом – щодо виходу з ядерної енергетики.

Рішення про закриття АЕС в ФРН після аварії в Фукусімі

Станції мали бути законсервовані до кінця грудня, це останні з атомних електростанцій Німеччини, які припинили роботу після вирішального рішення 2011 року тодішньої канцлерки Ангели Меркель у відповідь на аварію на атомній електростанції Фукусіма в Японії.

Однак надзвичайна зміна енергетичних ринків після вторгнення Росії в Україну в лютому призвела до різкого переосмислення, йдеться на сторінках видання.

Рахунки за електроенергію на всьому континенті стрімко зросли через скорочення запасів, що створює надзвичайний тиск на домогосподарства та підприємства з наближенням зими.

Війна вплине не тільки на економіки воюючих країн, але й на світ загалом, — фінансові ринки падають, санкції посилюються, ціни на сировинних ринках зростають, на відміну від прогнозів економічного зростання. Вторгнення Росії  загрожує завдати серйозної шкоди багатьом країнам і цілим галузям промисловості. Про відлуння війни Кремля проти України на світову економіку читайте в статті авторки ZN.UA Наталії Власюк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі