У Німеччині сперечаються про відключення АЕС на тлі проблем із постачанням газу

Поділитися
У Німеччині сперечаються про відключення АЕС на тлі проблем із постачанням газу © Jack ma / Wikimedia
Уряд ФРН уже дав зелене світло комунальним компаніям на запуск 10 непрацюючих вугільних електростанцій та шести електростанцій, що працюють на нафті.

Зростання занепокоєння з приводу наслідків потенційного відключення російського газу підігріває дебати в Німеччині, чи слід країні відключати три останні атомні електростанції наприкінці цього року, як планувалося раніше, повідомляє AP.NEWS..

Головний опозиційний блок "Союз" дедалі частіше виступає із вимогами продовжити термін служби атомних станцій. Аналогічні заклики звучать і від найменшої партії у коаліційному уряді канцлера Олафа Шольца – пробізнесменів Вільних демократів.

"Багато говорить за те, щоб не відключати безпечні та кліматично сприятливі атомні електростанції, а за необхідності використовувати їх до 2024 року", - заявив міністр фінансів Крістіан Лінднер, лідер Вільних демократів, в інтерв'ю недільній газеті Bild am Sonntag. Він закликав міністра економіки Роберта Хабека, який відповідає за енергетику, припинити використання газу для вироблення електроенергії.

Заклики до розширення використання ядерної енергії незручні для двох інших партій правлячої коаліції — лівоцентристських соціал-демократів Шольца та, особливо, екологічних "зелених" Хабека. Опозиція до ядерної енергетики є наріжним каменем ідентичності "зелених"; уряд соціал-демократів та "зелених" започаткував відмову Німеччини від ядерної енергетики два десятиліття тому.

Уряд, що складається з правоцентристського Союзу канцлера Ангели Меркель та Вільних демократів, у 2011 році, невдовзі після ядерної катастрофи на АЕС Фукусіма в Японії, визначив нинішню форму виходу з ядерної енергетики. Відповідно до нього три все ще діючі реактори мають бути відключені наприкінці грудня.

Хабек вже давно стверджує, що підтримка цих реакторів у робочому стані буде юридично та технічно складною і мало допоможе вирішити проблеми, викликані нестачею газу, стверджуючи, що природний газ є не так фактором вироблення електроенергії, як паливом для промислових процесів та опалення.

"У нас є проблема опалення чи проблема промисловості, але не проблема електроенергії - принаймні не в цілому по країні", - сказав він на початку липня.

У першому кварталі цього року частку атомних електростанцій припадало 6% вироблення електроенергії в Німеччині, а на частку газу — 13%. Лінднер сказав, що "ми маємо працювати над тим, щоб криза електроенергії не настала на тлі газової кризи".

В останні дні деякі "зелені" виявили певну відкритість щодо дозволу одному або кільком реакторам продовжувати роботу протягом короткого періоду часу на наявних паливних стрижнях, якщо країна зіткнеться з надзвичайною ситуацією у сфері енергопостачання, але не на більш тривалий термін.

На інших ця ідея не справляє враження. Це "теж довічне продовження" для реакторів, яке вимагатиме зміни чинного закону, "а ми не будемо цього торкатися", - сказав в інтерв'ю суботній газеті Tagesspiegel видний законодавець від "зелених" Юрген Тріттін - міністр охорони навколишнього середовища Німеччини, коли тільки розроблявся проект відмови від ядерної енергетики

Критики кажуть, що цього однаково недостатньо. Лідер опозиції Фрідріх Мерц закликав уряд негайно замовити нові паливні стрижні для реакторів, що залишилися. Старший законодавець від опозиції Олександр Добриндт закликав до відновлення роботи трьох вже зупинених реакторів і заявив газеті Welt am Sonntag, що "у цій ситуації можливе продовження терміну служби ядерної енергії ще як мінімум на п'ять років".

А позиція Шольця? Прес-секретар уряду Крістіане Хоффманн сказала минулого тижня, що він чекає на результати "стрес-тесту", які очікуються в найближчі тижні.

Уряд уже дав зелене світло комунальним компаніям на запуск 10 непрацюючих вугільних електростанцій та шести електростанцій, що працюють на нафті, та планує також розчистити шлях для відновлення роботи непрацюючих електростанцій, що працюють на бурому вугіллі. Ще 11 вугільних електростанцій, які мали бути зупинені у листопаді, отримають дозвіл на продовження роботи.

Росія скоротила постачання природного газу газопроводом "Північний потік-1" до Німеччини до 20% потужності трубопроводу на тлі напруженості через війну в Україні. Вона посилається на технічні проблеми, які, на думку Німеччини, є лише приводом політичної гри. Останнім часом на частку Росії припадає близько третини постачання газу до Німеччини, і є побоювання, що вона може повністю перекрити кран.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі