Європа досі єдина в антиросійській політиці, але є ті, хто може змінити позицію через газовий шантаж Кремля — FT

Поділитися
Найбільше занепокоєння, на думку фахівців, викликають Німеччина та Італія.

Країни Євросоюзу найближчим часом навряд чи відмовляться від нових санкцій проти Росії і досі залишаються єдиними у своєму баченні боротьби проти путінського режиму. Проте є окремі політики, які з часом можуть змінити своє ставлення до Москви на більш лояльне через загрозу енергетичної кризи, спричиненої скороченням постачання російського газу. Про це пише Financial Times.

За інформацією видання, більшість європейських лідерів досі готові терпіти економічні збитки через гібридну війну Росії з Україною та Євросоюзом, оскільки вважають, що санкції суттєво похитнули позиції Кремля. Такої ж думки дотримуються і експерти з Єльського університету. На їхню думку, війна і обмеження з боку колективного Заходу «примусили економіку РФ катастрофічно накульгувати». 

«Заглядаючи вперед, можна сказати, що для Росії немає шляху з економічної прірви, доки країни-союзники залишаються єдиними у збереженні та збільшенні санкційного тиску», – сказано у дослідженні групи спеціалістів. 

Тим не менш, Financial Times зазначають, що деякі політичні сили та окремі державні діячі в правлячих колах країн-членів ЄС з часом можуть почати ставитися до Росії більш лояльно. Журналісти видання вважають, що високі показники інфляції, різке зростання вартості життя в ЄС та пропозиції щодо скорочення споживання енергоресурсів загрожують обернутися відмовою від жорсткої антиросійської позиції країн-членів спільноти. Хоча багато західних політиків бачать вагомий ефект санкцій ЄС для російської економіки, низка держав Євросоюзу стурбована тим, що дана політика дорого обходиться їм самим і б'є по кишенях власних громадян. 

Найбільш схильними до майбутньої співпраці з росіянами FT вважають Німеччину та Італію. В уряді ФРН неодноразово висловлювали думку про те, що санкції проти РФ не варті тих наслідків, які потерпає економіка країни. Найбільш категоричними у цьому плані є представники Християнсько-демократичного союзу, які закликають пом’якшити стосунки з Кремлем і продовжувати купувати російський газ. 

Що стосується Італії, то після відставки уряду прем’єр-міністра Маріо Драгі існує ризик створення коаліції «правих», до якої ввійдуть партії давніх прихильників Путіна – Сільвіо Берлусконі та Маттео Сальвіні. Це також може змінити позицію Апеннін стосовно загальноприйнятої політики ЄС.

Нагадаємо, що напередодні лідери ЄС уклали угоду щодо скорочення споживання газу на 15% для того, щоб уникнути енергетичної кризи, спричиненої шантажем Росії. Проти її підписання виступила лише «дружня» до Кремля Угорщина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі