ЄС розробляє план модернізації електромереж на тлі переходу до відновлюваних джерел енергії — Bloomberg

Поділитися
ЄС розробляє план модернізації електромереж на тлі переходу до відновлюваних джерел енергії — Bloomberg
Проект також спрямований на посилення захисту електромереж в умовах підвищених геополітичних ризиків на тлі війни РФ проти України.

Єврокомісія запропонує план на 584 мільярди євро (637 мільярдів доларів) для модернізації електромереж ЄС, щоб вони були готові впоратися з очікуваним припливом електроенергії з відновлюваних джерел. Про це повідомляє Bloomberg.

Виконавча влада блоку оголосить наступного тижня про своє бачення стимулювання інвестицій в основу енергетичного переходу, зокрема, в транскордонні з'єднання для кращої інтеграції відновлюваної енергетики, згідно з проектом документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg. План також містить обіцянку прискорити видачу дозволів і заклик до нових інструментів фінансування, в тому числі від Європейського інвестиційного банку.

"Європейські енергетичні мережі зіштовхуються з новими серйозними викликами”, - йдеться в проекті документа, який може бути змінений. 

Найближчими роками мережі електропередачі зазнають значного навантаження, оскільки країни ЄС впроваджують все більше відновлюваних джерел енергії, причому вітрові та сонячні електростанції зазвичай досягають пікових потужностей у різний час доби і року. Це підкреслює потребу у все більш "розумних" мережах, які можуть поєднувати рішення для зберігання енергії, такі як акумулятори, щоб енергія надходила саме туди, коли вона найбільше потрібна у відповідний час. 

У проекті документа підкреслюється, що строк експлуатації 40% розподільчих мереж континенту налічує понад чотири десятиліття. Очікується, що до 2030 року споживання електроенергії зросте на 60%.

Проект також спрямований на посилення кібербезпеки електромереж в умовах підвищених геополітичних ризиків на тлі війни Росії проти України.

Раніше повідомлялося, що в ЄС домовилися про збільшення частки відновлюваних джерел енергії, що є важливим елементом планів з боротьби зі зміною клімату і залежністю від російського викопного палива. 

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світовий попит на природний газ до 2040 року буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки відновлювані джерела енергії займатимуть більшу частку в енергетичному балансі. При цьому, ЗМІ писали, що європейські компанії укладають довгострокові газові угоди, що суперечить кліматичним цілям ЄС.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі