Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, обговорюючи скандальну програму СТБ про насильство над 9-річною дівчинкою, заявив, що на телепередачі не був порушений жоден закон.
Про це він заявив в інтерв'ю DT.UA.
Участь у програмі самого Кулеби, на його думку, виправдана, оскільки суспільство зараз здатне сприймати проблеми тільки через сильні емоції.
За його словами, вони і є важелем впливу на дорослих людей, яким часто байдужа доля дитини. Крім того, в Україні відсутні "зелені" кімнати.
"Телеканалам заборонено показувати в таких випадках особи дітей. І якщо підписаний договір з батьками, і вони прийшли на програму з дитиною, то ніхто не може заборонити телеканалу ставити дитині будь-які питання. На тій передачі була присутня мама дітей, і вона дала на це дозвіл. Односельці і міліція знали про те, що дітей гвалтує їх батько, і роками мовчали. Звичайно, всі присутні, в тому числі експерти, були приголомшені, коли 10-річна дівчинка абсолютно вільно розповідала про страшні речі. Чесно кажучи, мені просто не вірилося, що це правда. І це не був допит, як сьогодні кажуть. Це було спілкування з дитиною в присутності експертів", - заявив він.
Також Кулеба повідомив, що канал СТБ надав дітям адвоката, а він – психолога, який з ними працював.
"Розумні люди розповідали потім, що є процедура, зелена кімната, де опитування дитини записують, а потім використовують у суді. Цим експертам я хочу сказати: такої практики в Україні немає. На рівні законодавства це не працює. Є тільки експерименти. Першу зелену кімнату я відкрив у київському притулку в 2007-му році. І за вісім років там не була опитана міліцією жодна дитина. Дитина, що піддалася насильству, потрапляє в жорна системи і в результаті ґвалтується нею багаторазово. І, можливо, такі програми – менше з насильств, які існують сьогодні в державі. А як інакше говорити про ці проблеми, як впливати, якщо телевізійникам потрібні емоції, герой, який пройшов через ці жорна? Це формат всіх програм і новин, і ток-шоу. І це важелі впливу на дорослих людей, яким дуже часто все одно", - вважає Уповноважений президента з прав дитини.
Нагадаємо, на початку грудня інтернет сколихнув ролик з соціального ток-шоу каналу СТБ "Один за всіх", який вийшов в ефір 31 серпня. У ньому 14-річна і 10-річна сестри розповідають подробиці розбещення своїм батьком.
На передачу звернула увагу Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.
За результатами розгляду цього питання рада ухвалила рішення визнати порушення телеканалом "СТБ" частини другої статті 6, частини п'ятої статті 28, частини другої статті 62 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", видати припис про приведення телеканалом діяльності у відповідність з вимогами чинного законодавства та необхідність неухильно дотримуватися як зазначеного закону, так і Закону України "Про захист суспільної моралі".
Детальніше про ситуацію з правами дитини в Україні читайте в інтерв'ю з Миколою Кулебою у свіжому випуску "Дзеркала тижня".