Обнулення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Обнулення
Енергообнулюючий закон на тлі неоголошеної війни залишився непоміченим. Чи його ініціатори на це і сподівалися?

Свого часу багато хто з нас непогано і навіть дуже влучно стріляв... із пневматичної гвинтівки. На швидкість розбирав і складав автомат Калашникова навіть із зав'язаними очима. І ще в підлітковому віці воєнруки (були такі викладачі в школах, коли хто забув) нам говорили: "Ніколи не цільтесь у людину!".

Хто міг би подумати в 13–16 років, що ці навички і ця установка ("Ніколи не цільтесь у людину!") можуть стати в нагоді десятиріччя по тому?

Мінімум 15–20 років минуло відтоді. Вже підростають до призовного віку діти. Тепер вони нарівні з батьками захищають свою Батьківщину. Вони повертаються з благополучних Європи, США і Канади. Вже здобули чи майже здобули європейську освіту. Повертаються. І кажуть батькам, що не зможуть дивитися ні їм, ні іншим прямо у вічі, якщо будуть тільки в Інтернеті, по скайпу, телебаченню і телефону дізнаватися, що роблять з їхньою Батьківщиною: "Куди нам потім повертатися?". Якби це було можливо, я захищала б Вітчизну разом і рука об руку з братом. І на передовій знадобилася б: шунти, перев'язки, ін'єкції тощо - пам'ятаю і знаю з університетських часів.

Однак я не вмію робити того, над чим мій брат навіть не замислюється. Він просто робить, тому що знає свою справу. Вперше молодший брат сказав старшій сестрі (я і не знала, що він ще й філософ...): "Роби те, що вмієш, роби так, щоб я міг бути спокійний за вас у будь-якій ситуації. І взагалі, не жіноча справа - війна".

Мої колеги і я в тому числі - на інформаційному фронті. Воюємо з агресором, котрий використовує не менш цинічні методи проти України, аніж в АТО. Ми воюємо цивілізовано. І в такий спосіб намагаємося допомагати нашим братам, сестрам, синам. Звучить майже наївно, але - чесно. Це наша країна, і все, що відбувається з нею, - це наш біль.

...А в цей час Верховна Рада менш як за добу (2–3 липня) розглядає та ухвалює законопроект "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення розрахунків у паливно-енергетичному комплексі". І чому вітчизняному ПЕКу після цього не полегшало? Якби полегшало, видатки держбюджету-2014 на ці "потреби" не планували б збільшити. І ми відчули б це на своїх сімейних бюджетах. Ви відчули? І я урізаю всі витрати до мінімуму.

Чому в проекті так і не ухваленого поки що секвестру бюджету на цей рік, який прем'єр А.Яценюк 24 липня намагався відстояти в парламенті, знову миготіли цифри на ту ж паливну тему? Навіть дивно, на перший погляд. Втім...

Енергообнулюючий закон на тлі неоголошеної війни залишився непоміченим. Чи його ініціатори (я навіть не про авторів) на це і сподівалися?

Ніхто не мудрував лукаво.

Законопроект №4225а "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення розрахунків у паливно-енергетичному комплексі" в Раду було внесено і зареєстровано 2 липня п'ятьма народними депутатами - В.Бандуровим, І.Васюником, А.Гончаровим, О.Лелюком, Г.Грубою. Такі яскраві особистості для настільки "незначних", але законодавчих поправок у законі від 2005 р. З якого це дива?

Формально авторів законодавчих змін більше, аніж основних пунктів цього документа, які разом вмістилися на одному аркуші стандартного формату А4. Але суть - у підпункті 2 тепер уже Закону України, який вніс тривалі і кардинальні зміни до діючого до цього Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого (яка ж промовиста українська! - Авт.) функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Якщо ви не оперуєте більш-менш серйозними рахунками за енергоносії, грубо кажучи, якщо не ви сидите на енергогрошових потоках, то вам не зрозуміти логіки тих, хто сидить на них. Щомісячне підвищення комунальних платежів, яке шокує всіх громадян, - мала дещиця цих потоків. Та й узагалі-то не про них мова - про банальне "обнулення" (списання) боргів енергопідприємств. Ні, йдеться не про списання боргів з квартиронаймачів - а про списання з ... основних енерготеплопостачальників. Здогадалися, з кого саме в першу чергу?

Цитую підпункт 3.4: "Процедура погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу діє до 1 січня 2016 року".

І скорочено пункт 2 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": "41. Положення цього закону в справах про банкрутство підприємств паливно-енергетичного комплексу... застосовуються з урахування особливостей, визначених Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування (не розвитку. - Авт.) підприємств паливно-енергетичного комплексу", до 1 січня 2016 року".

Далекоглядно.

Тепер повторю запитання: здогадалися, про "стале" функціонування яких підприємств іде мова? Хто в Україні (і не тільки) власник "фабрик, заводів, палаців, пароплавів"? Ні, навіть не януковичі. Кому належить найбільша в країні приватна енерговиробляюча і енергопостачальна компанія, наприклад, ДТЕК?

Ні, не подумайте погано, я - за непорушне дотримання законного права приватної власності. Однак лише в тому разі, якщо приватний енергохолдинг не заборгував стовідсотково державному "Нафтогазу України". З багатомільярдної сумарної (19,77 млрд грн) загальної заборгованості, за офіційними даними НАКу на 24 липня, наданими на запит DT.UA, тільки "Київенерго", корпоративними правами якої володіє ДТЕК, заборгувало "Нафтогазу" 1,74 млрд грн. Це лише одна енергокомпанія. На сайті "Нафтогазу" всіх боржників можна бачити, що називається, в обличчя. Їх перелічено по іменах, з динамікою боргових історій.

Обнуливши в законодавчому порядку "взаємну" заборгованість (найчастіше свою перед собою?) підприємств паливно-енергетичного комплексу, її (заборгованість) перенесли на абонентів - споживачів і платників за енергоресурси та енергопослуги. Причому під звуки канонад, вибухів і… ридань матерів, дружин, дітей, братів і сестер.

За інформацією DT.UA, президент Петро Порошенко уже підписав цей "обнулюючий" закон ВР. Уже просто з цікавості: Порошенко розуміє, ЩО він підписав і кому розв'язав руки?

Тепер підприємства паливно-енергетичного комплексу "чисті". Чи я помиляюся? А споживачі їхніх енергоресурсів і послуг, як і раніше, заборгували енергокомпаніям. І наші борги збільшуватимуться у міру зростання "комунальних" тарифів.

Філігранна енергогрошова комбінація. Автора! Дуже хочеться особисто йому… подякувати. На цьому тлі законопроекти про "надзвичайку" в ПЕК і про реформу ринку газу - це був відволікаючий маневр? Адже всі вищезазначені газоенергетичні проекти було поставлено на голосування 3 липня. Два з них парламент "завалив", але ніхто не помітив, що в третьому (або першому) фактично вирішувалися основні "постановочні завдання".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі