Чого ми очікуємо від Гуманітарного саміту?

Поділитися
Чого ми очікуємо від Гуманітарного саміту? © Сайт ООН
Лідери урядів, міжнародних установ, приватного сектору і громадянського суспільства проводять зустріч у Стамбулі.

Під час першого в історії Всесвітнього гуманітарного саміту в Стамбулі лідери урядів, міжнародних установ, приватного сектора та громадянського суспільства зібралися, щоб оголосити свої зобов'язання щодо рішення низки найважливіших викликів, із якими ми зіштовхуємося сьогодні. Необхідність проведення саміту очевидна: нескінченні конфлікти, що приносять нестерпні страждання; масові переміщення людей; політичний і економічний хаос; грубе порушення норм міжнародного гуманітарного права; рівень голоду та дитячого недоїдання, який не може залишити байдужими; більш суворі й частіші природні катаклізми, пов'язані зі зміною клімату; зростання нерівності, яка закриває мільйонам людей доступ до прогресу у сфері розвитку…

Статистика жахає: понад 130 млн чоловік потребують доступу до гуманітарної допомоги та захисту, і таких людей більшає. Понад 40,8 млн внаслідок конфліктів є внутрішніми переселенцями у власній країні. Ще 20,2 млн мусять шукати притулку в інших країнах. Тільки у 2015-му 19,2 млн людей були змушені залишити свої домівки через природні катаклізми, які торкнулися 113 країн.

Позначуючи як свої пріоритети найбільш уразливі групи населення, Організація Об'єднаних Націй та її партнери в гуманітарній сфері хочуть зібрати близько 21 млрд дол. США для надання допомоги 91 млн людей у 40 країнах світу. Проте минуло вже майже півроку, а 17 млрд дол. з життєво важливих 21 млрд дол. усе ще не вистачає, що не дає нам змоги допомогти людям, котрі в більшості випадків втратили все.

Коли чотири роки тому Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав провести перший в історії Всесвітній гуманітарний саміт, він визнавав, що поточна ситуація не може тривати. Проведення таких зборів сьогодні своєчасне, як ніколи. Світові лідери повинні змінити реалії, коли обсяг гуманітарних потреб виходить з-під контролю.

Нині в нас є можливість, яка випадає раз на покоління, - дати імпульс амбіційному порядку денному і змінити підходи до заходів зі зменшення і, що особливо важливо, запобігання страждань найбільш уразливих груп населення в усьому світі. Щоб досягти успіху в цьому, Генеральний секретар у своєму "Порядку денному в інтересах людини" закликає взяти на себе зобов'язання й почати дії, націлені на стимулювання змін.

Одне з кардинальних зрушень, яке ми мусимо побачити в рамках саміту, щоб змінити життя мільйонів людей, - це переорієнтування уваги міжнародної спільноти на запобігання конфліктам і їх вирішення. Спочатку політичні лідери мають використати свою спільну рішучість і відповідальність у визнанні того, що єдиний спосіб полегшити людські страждання у такому затяжному й масовому масштабі - поліпшити дії з запобігання та закінчення конфліктів. Це потребуватиме від світових лідерів значного збільшення інвестицій в інтересах підтримання стабільності та надання превентивній дипломатії першорядного значення, якого вона заслуговує.

Лідери також мають розглянути порушення міжнародного гуманітарного права - законодавства, яке пов'язує всі держави і недержавні збройні групи. В умовах нинішніх конфліктів міжнародне законодавство порушується безкарно: мирних жителів убивають у їхніх домівках, на лікарняних ліжках або доводять до стану голодної смерті, а співробітники гуманітарних організацій та медичні працівники намагаються допомогти людям, які піддаються незаконним, часто смертельним нападам. Крім того, всі учасники саміту мусять визнавати й поважати основні гуманітарні принципи гуманності, неупередженості, нейтральності й незалежності, які потрібні для забезпечення безпечного, безперешкодного гуманітарного доступу до всіх нужденних людей, незалежно від того, хто вони і де перебувають.

Саміт також має втілити в життя зобов'язання, які лідери вже дали в рамках Порядку денного у сфері сталого розвитку на період до 2030 р., щоб не залишити нікого позаду, а почати насамперед із відсталих. Ми прислухаємося до заклику людей, котрі постраждали від кризи: вони не просто хочуть вижити і бути захищеними; вони хочуть мати можливість сподіватися й процвітати. Нам необхідно раз і назавжди знайти досконаліші способи зменшення нужди і розвитку стійкості до зовнішніх впливів.

Нам усім треба взяти на озброєння новий спосіб роботи через формування всеосяжних партнерських відносин з урядами, громадянським суспільством, гуманітарними організаціями та установами розвитку.

І, нарешті, жодна з цих - і багатьох інших - змін не буде можливою доти, доки ми не знайдемо розумніші способи фінансування та мобілізації ресурсів, щоб полегшити страждання, зменшити уразливість і знизити ризик.

На саміті буде започатковано здійснення десятків амбіційних ініціатив, що цілком можуть бути реалізовані, масштаб і охоплення яких свідчать про динамічність та розмаїття гуманітарного сектору:

- ми закликаємо лідерів узяти на себе зобов'язання зменшити вдвічі кількість внутрішньо переміщених осіб із 40 млн людей у 2016-му до 20 млн до 2030 р.;

- ми закликаємо лідерів підтримати нове "Глобальне партнерство із забезпечення готовності", мета якого - досягти мінімального рівня готовності до стихійних лих у 20 країнах до 2020 р.;

- буде дано старт реалізації "Ініціативи, що об'єднує ділові кола", яка сприятиме залученню приватного сектора до зниження ризику нещасть, забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій, реагування і відновлення на місцевому, національному та регіональному рівнях. Буде також встановлено нові багатообіцяючі партнерства з глобальних надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я та міських криз.

Протягом останніх кількох десятиліть співробітники гуманітарних установ поліпшили всі аспекти гуманітарного реагування: поглибився аналіз; стала тіснішою співпраця; збільшився обсяг ресурсів на місцевому й національному рівнях; підвищились операційні стандарти. І все ж ми не повинні припиняти прагнути до поліпшення роботи, підвищення ефективності та й віддачі у сфері порятунку й захисту ще більшої кількості життів.

У рамках цієї цілеспрямованої кампанії ми проситимемо лідерів по всьому спектру гуманітарної діяльності взяти участь у "грандіозній угоді" між донорами й установами, переспрямувавши 1 млрд дол., отриманих у результаті економії коштів, на передову гуманітарну діяльність упродовж наступних п'яти років. Приєднуючись до цієї угоди, гуманітарні установи погоджуються підвищити ефективність коштів, які ми витрачаємо, і контроль за ними.

Зі свого боку, моє бюро почне з того, що значно оптимізує процеси фінансування, акцентуватиме на фінансуванні передових місцевих і національних виконавців, підтримуватиме нові способи роботи.

Ми визнаємо, що ці зміни не завжди будуть легкими й зручними. Вони викличуть розбіжності та компроміси. Саміт дає нам історичну й безпрецедентну можливість, і наша моральна відповідальність як лідерів полягає в тому, щоб діяти, - ціна бездіяльності занадто висока. Приєднуйтеся до нас!

@Whsummit https://impossiblechoices.org #sharehumanity

//www.worldhumanitariansummit.org

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі