Архітектура розбрату (фасад на Андріївському)

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні. DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.

Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні. Ганебно залишивши позаду такі інформпригоди, як "показання Януковича", "тарифні проблеми", "сирійські біженці", "новий саркофаг над ЧАЕС".

DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.

Будова століття

Столичний театр на Подолі, у принципі, не можна назвати таким уже бездомним. Довгий час колектив театру успішно грав свої вистави під невгамовний гуркіт трамваю в Гостиному дворі на Подолі (поки цей двір не почали перебудовувати під такі ж протести громадськості). На самому Андріївському спуску театр має офіс і маленьку сцену. Останнім часом свої найкращі постановки легендарний театр Віталія Малахова також грає у приймах, на Малій сцені Палацу мистецтв "Україна".

П.Малахов офіційно очолив цей театр 1987-го. І приблизно через 10 років, образно кажучи, почали закладати першу цеглину в майбутню будову століття - на Андріївському узвозі, 20. Правда, ніхто спочатку припустити не міг, на скільки часу все це розтягнеться.

Уже в 1990-ті лунали тривожні голоси: мовляв, Андріївський не найбільш вдале місце для нового великого театру, беручи до уваги особливий ландшафт.

З другого боку, чим же наповнювати контекст Андріївського узвозу, культурну перлину столиці, як не творчими "одиницями"! Зокрема, театрами. І, до речі, неодноразово виникала ідея зробити на Андріївському такий собі театральний квартал, який складався б із кількох автономних і різноформатних творчих організмів.

Якщо повернутися до самої будови століття на цьому ж місці, то тут історія буде фатальною. Змінився не один градоначальник столиці (Олександр Омельченко, Леонід Черновецький, Олександр Попов), а ганебний недобуд на Андріївському узвозі продовжував шокувати киян і гостей Києва.

Перші, другі й двадцять треті "цеглини" - руйнувалися. Стіни перетворювалися на декорації "Сталкера" А.Тарковського. Лихе місце на Андріївському облюбували бомжі, кримінал і просто наркомани.

Георгій ДУХОВИЧНИЙ

Георгій ДУХОВИЧНИЙ, архітектор:

- Так склалося, що Андріївський узвіз - одна зі знакових територій Києва. Це невеликий ареал, у якому є надія зберегти рештки стародавнього Києва, яким він колись був. Згідно із законом, на цій території заборонене будь-яке будівництво. Тому все, що там будується, - незаконні будови. При такому проекті театру не видно Замкової гори. Найбільша проблема проекту в тому, що втрачається масштабність…

Марина ЩЕРБЕНКО

Марина ЩЕРБЕНКО, арт-менеджер:

- Ми наче не живемо у ХХІ ст., і більшість українців відторгає все нове й сучасне. Абсурдна ситуація - негативна й хамська реакція частини суспільства на будову Театру на Андріївському узвозі одним із найталановитіших українських архітекторів-урбаністів Олегом Дроздовим. І саме сьогодні ми бачимо поруч із новим театром - цілий район "Воздвиженка". А це приклад нефункціональної міської архітектури, несмаку, міщанства. Це комерційний орієнтовано купецький стиль. І в такому поєднанні старого (Андріївського узвозу) і нового ("Воздвиженка") з'являється будинок, який відповідає всім канонам сучасної архітектури ХХІ ст., адаптованої до середовища, відмінно продуманої й реалізованої. Цей театр стане для нас символом боротьби з буденністю та стереотипами. І те, що його будують, і те, що всі ми реагуємо на цей факт, - для мене одна з очевидних тенденцій до змін на краще в Україні.

Віталій КЛИЧКО

Віталій КЛИЧКО, голова КМДА:

- Архітектурний ансамбль Андріївського узвозу - знакової, історичної вулиці - необхідно зберегти. Без урахування думки фахівців та узгодження з громадою цей будинок не здадуть в експлуатацію. Потрібно доробити його зовнішній вигляд. Щоб він не вибивався з ансамблю будівель на узвозі. Мають бути враховані рекомендації Містобудівної ради.

P.S. Далі, звісно, буде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі