У Китаї затвердили нові карти, прихопивши частину території Росії

Поділитися
У Китаї затвердили нові карти, прихопивши частину території Росії © unsplash/christianlue
Великий Уссурійський острів повністю «відійшов» Китаю

У Росії продовжують спостерігати за тим, як Китай реалізовує свої заяви про «безмежну дружбу» між Пекіном і Москвою. Китайський державний сайт «Картографічний сервіс стандартних карток» випустив новий комплект географічних карт за 2023 рік, на яких Великий Уссурійський острів визнається повністю китайською територією. Це «територіальне надбання» помітили у Росії на рівні засобів пропаганди.

«Великий Уссурійський острів залишався спірною територією Росії та КНР протягом останніх 100 років. 2008 року країни уклали договір, розділивши острів навпіл, але на нових картах у Китаї це не вказано», – зазначає російське пропагандистське агентство «РБК».

Великий Уссурійський острів розташований на річці Амур у Хабаровському краї РФ. На офіційній китайській карті він вказаний як «найсхідніша точка країни».

Острів на нових картах КНР.
Острів на нових картах КНР.

Острів на сервісі Google Maps зазначений відповідно до договору 2008 року – лише наполовину китайський.
Острів на сервісі Google Maps зазначений відповідно до договору 2008 року – лише наполовину китайський.

«Суперечка за контроль над островом йшла між Росією та Китаєм з 1860 року: кордон між державами було проведено прикордонною річкою Амур, а статус островів був невизначеним. Великий Уссурійський разом із сусіднім островом Тарабаровим і дрібними островами, що оточували їх, у 1920-1930-і роки були «взяті під охорону» радянськими військами. Після розпаду СРСР обидва острови залишилися під контролем Російської Федерації», – зазначають у «РБК».

В агентстві повідомляють, що у 2004 році президент РФ Владімір Путін уклав угоду про передачу КНР західної частини Великого Уссурійського (170 кв. км), островів Тарабарова, Виноградова, Корейського та Ромашкіна. Тоді експерти заявляли, що це хід для зміцнення «стабільності російсько-китайських відносин».

Нагадаємо, що в серпні «дружба між Китаєм і Росією» зазнала випробувань на кордоні РФ і Казахстану – там російські силовики на прикордонному пункті пропуску влаштували чотиригодинний допит китайських туристів, серед яких виявився блогер із майже мільйоном передплатників. Після цього скандалу Росія та Китай відкрили програму безвізових туристичних поїздок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі