«Дружба між Росією та Китаєм» піддалася випробуванням на кордоні РФ та Казахстану

Поділитися
Посольство Китаю розкритикувало допити китайських громадян російськими силовиками

Посольство Китаю в Москві розкритикувало жорстоке поводженням російської влади із китайськими громадянами на кордоні Росії та Казахстану, яке ставить під сумнів заяви про «широкої і глибокої дружби між Росією і Китаєм», які були зроблені під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви у березні. Китайське посольство виступило з критикою через кілька днів після того, як китайський блогер із майже мільйоном підписників на Douyin (китайська версія TikTok) опублікував відео, в якому описав свої випробування на російсько-казахстанському прикордонному пункті пропуску. «Тепер у нас є глибоке розуміння широкої і глибокої дружби між Росією і Китаєм», сказав він.

«Жорстока і надмірна правоохоронна діяльність Росії в цьому інциденті серйозно порушила законні права та інтереси китайських громадян», – йдеться в повідомленні посольства, розміщеному 4 серпня у китайській соціальній мережі WeChat, передає Bloomberg.

Посольство заявило, що п'ятьох громадян Китаю російські силовики «неодноразово допитували протягом чотирьох годин» на контрольно-пропускному пункті, коли вони намагалися перетнути російсько-казахстанський кордон 29 липня. За інформацією посольства, їм було відмовлено у в'їзді, а туристичні візи були анульовані. Посольство звернулося до МЗС Росії, ФСБ та Федеральної прикордонної служби після того, як чиновники переглянули відео, надане громадянами, які брали участь в інциденті.

Китайське посольство також заявило: «Це суперечить загальній картині китайсько-російської дружби і зростаючій тенденції дружніх міжлюдських обмінів між двома країнами».

Формулювання, використані в повідомленні китайського посольства, більше схожі на ті, які дипломати країни використовують для протестів проти західних країн. У повідомленні міститься вимога до Росії «пояснити причину інциденту, вжити активних заходів для усунення поганого впливу і гарантувати, що подібні інциденти не повторяться в майбутньому».

Нагадаємо, що у травні директор з глобального прогнозування Economist Intelligence Unit Агата Демаре у статті для Foreign Affairs висловила думку, що Китай не врятував Росію, а заявлена «дружба без обмежень» виявилася економічно однобокою. Раніше NYT повідомило, що лідер Китаю Сі Цзіньпін вказав президенту РФ Владіміру Путіну де знаходяться межі їхньої «безмежної» дружби. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі