Підтримка мирного плану Китаю і пік партнерства: про що казав Путін після переговорів з Сі

Доповнено
Поділитися
Підтримка мирного плану Китаю і пік партнерства: про що казав Путін після переговорів з Сі © РИА Новости
Президенти КНР та Росії не лише поговорили два рази, а й підписали два спільні документи. 

Російський президент Владімір Путін провів пресконференцію за підсумками зустрічей з лідером КНР Сі Цзіньпіном, під час якої, зокрема, торкнувся тем так званого китайського мирного плану щодо завершення війни РФ проти України та подальшої співпраці Москви й Пекіна. 

Як пишуть пропагандистські ЗМІ, Путін висловив готовність взяти за основу згадані пропозиції мирного врегулювання, коли до них "будуть готові на Заході та в Києві", визнавши відповідність багатьох пунктів позиції РФ.

Також, за його словами, Китай та Росія нібито рішучо виступають проти "порушення інтересів інших країн" під час пошуку переваг у різних сферах. 

Тим часом помічник глави Кремля Юрій Ушаков заявив, що так званий мирний план Пекіну "викликає у Заходу роздратування, а у Москви – повагу".

Коментуючи співпрацю КНР та РФ, російський президент похвалився виходом відносин двох держав “на найвищий рівень за всю історію” і назвав ці зв’язки “добрими сусідськими”.

Путін розповів про "можливості" суттєво збільшити експорт у Китай м'яса та зерна, а також намір наростити поставки зрідженого природного газу й забезпечити "безперебійну" доставку нафти. Йшлося і про бажання замістити західні компанії, які пішли з Росії, китайськими фірмами.

Більше того, президент виступив від імені держави-агресора за використання юанів у торгівлі з країнами Азії, Африки й Латинської Америки.

Самі переговори, які пройшли 21 березня, і Путін, і Сі назвали "продуктивними". Як пишуть пропагандистські ЗМІ, у результаті президенти держав підписали два спільні документи, які “повністю відображають характер російсько-китайських відносин".

Одна угода стосується планів щодо економічної співпраці. Інша, за словами представниці міністерства закордонних справ КНР Хуа Чуньїн, про поглиблення всебічного стратегічного партнерства "з координації для нової ери". Політики погодилися і в “необхідності” мирного шляху завершення "української кризи".

"В українському питанні обидві сторони вважають за необхідне дотримання цілей і принципів Статуту ООН та повагу до міжнародного права. Росія позитивно відгукується про об’єктивну та неупереджену позицію Китаю щодо українського питання", – додала Хуа Чуньїн.

Кремлівські медіа також розкрили зміст спільної заяви за підсумками переговорів Путіна і Сі. 

Там пишуть, що сторони затвердили "намір" підтримувати один одного в захисті інтересів, особливо суверенітету, територіальної цілісності й безпеки. Вони попросили попередити перехід "українського конфлікту в неконтрольовану фазу" та припинити кроки, які нібито "сприяють ескалації та затягуванню", звернулися до НАТО із закликом поважати інтереси інших держав, розкритикували "нав’язування" іншими країнами своїх цінностей та санкції в обхід Радбезу ООН.

Крім цього, Москва підтримала Пекін у питання Тайваню, долучившись до його позиції "одного Китаю".

Напередодні Сі Цзіньпін заявив про готовність КНР відіграти роль у пошуку «політичного вирішення» російської війни в Україні. До цього в Сполучених Штатах Америки застерегли китайського президента від пропозицій мирного плану на умовах Москви та висловили занепокоєння, що Москва та Пекін підривають наявний міжнародний порядок.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі