Сі Цзіньпін закликав до посилення жорсткої політики у регіоні Сіньцзян, попри міжнародну критику — Politico

Поділитися
Сі Цзіньпін закликав до посилення жорсткої політики у регіоні Сіньцзян, попри міжнародну критику — Politico © Getty Images
Китайський лідер схвалює продовження політики, частина якої викликала критику з боку ООН і західні санкції.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав до продовження жорсткої політики щодо уйгурів у Сіньцзяні, попри міжнародну критику. Про це повідомляє Politico.

Виступаючи з великою промовою в суботу, 26 серпня, в Урумчі, столиці регіону, Сі підкреслив, що "соціальна стабільність" залишається там ключовим пріоритетом, а також наголосив на необхідності контртерористичних заходів і подальшої "китаїзації" ісламу, панівної релігії для уйгурів, які складають більшість корінного населення регіону.

Останніми роками політика Китаю щодо Сіньцзяну опинилася під міжнародним контролем, кульмінацією якого стала доповідь ООН про права людини, яка визнала Пекін потенційно винним у скоєнні злочинів проти людяності. США, які разом з Європою запровадили санкції проти деяких чиновників Сіньцзяну, назвали цю ситуацію геноцидом.

Сі, однак, у своїй промові сказав, що "визнає" політику Сіньцзяну.

"[Ми] повинні поєднувати антитерористичну і антисепаратистську боротьбу з легалізованими і впорядкованими зусиллями з підтримки стабільності. Китаїзацію ісламу слід поглибити, щоб ефективно боротися з усіма видами нелегальної релігійної діяльності", - сказав Сі.

За його словами, Китай продовжить навчати уйгурів стандартної китайської мови і перерозподіляти їх для роботи за межами регіону.

Активісти вже давно заявляють, що така політика спрямована на розмивання етнічної ідентичності, в той час як Пекін стверджує, що економічний розвиток є ключем до соціальної стабільності.

"Сі наголосив на необхідності більш позитивної пропаганди, щоб показати відкритий, впевнений у собі Сіньцзян. Необхідно докласти цілеспрямованих зусиль, щоб спростувати будь-яку неточну і негативну пресу", - повідомляє державний китайський телеканал CCTV. 

Раніше повідомлялося, що США заборонили імпорт продукції китайського виробника принтерів Ninestar Corp та китайської хімічної компанії Xingjang Zhongtai Chemical через ймовірні порушення прав людини. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти китайських високопосадовців, підозрюваних у «серйозних порушеннях прав людини». Йдеться про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі