Повага до "безпеки всіх" і жаль через припинення переговорів України та Росії: про що говорив Китай в ООН

Поділитися
Повага до © Скріншот Youtube
Посол КНР попросив не так сильно тиснути санкціями на РФ і натякнув на потребу припинити поставки зброї Україні.

У Китаї вважають, що Україна та Росія мають повернутися до переговорів, припинених ще на початку повномасштабного вторгнення, оскільки це нібито єдиний спосіб досягти миру. Заступник посла КНР в Організації Об’єднаних Націй Дай Бінг закликав світ доєднатися до зусиль з дипломатичного врегулювання "конфлікту", замість постачання озброєнь ЗСУ, і знизити тиск на державу-агресору під час виступу перед Генеральною Асамблеєю.

На початку своєї промови дипломат наголосив, що позиція Пекіну щодо "ситуації в Україні чітка й послідовна", висловивши повагу до суверенітету й територіальної ціліснісності всіх країн. 

При цьому, за його словами, Китай закликає до зусиль щодо завершення війни, оскільки "конфлікт інтенсифікується і Пекін це хвилює". Представник КНР назвав припинення бойових дій головним пріоритетом.

"У війні немає переможців. Війна – це жорстокість та насильство, які спричиняють величезні людські жертви та страждання. Саме тому ми закликаємо обидві сторони конфлікту сісти за стіл переговорів для того, щоб цей конфлікт не вийшов за поточні рамки", – заявив Дай Бінг.

Згідно з позицією Китаю, "конфлікт в Україні" буцімто можна вирішити лише шляхом діалогу. Посол висловив "жаль", що між Україною та РФ зупинився процес мирних переговорів, який запускався на початку повномасштабного вторгнення, адже сторони "ніби вже досягли якогось компромісу".

За словами дипломата, уроки історії мають нагадати, що війни можуть завершуватися лише шляхом переговорів про мир, "як би це не було важко". Тому Києву і Москві варто вести діалог, "щоб знайти компроміс і покласти край цій кризі", у чому їх підтримає Пекін.

Крім цього, Дай Бінг вказав на важливість підтримки саме мирних зусиль з боку світу. 

"Міжнародна спільнота повинна докладати всіх зусиль для того, щоб полегшити процес мирних переговорів, тому що постачання зброї – це не те що допоможе покласти край цьому конфлікту… Звичайні громадяни будуть продовжувати платити величезну ціну", – сказав він.

Більше того, представник КНР закликав держави створити умови для таких переговорів, а не "задовольняти власні амбіції".

Дай Бінг попросив світ "надмірно не використовувати" санкції проти причетних до війни, а навпаки співпрацювати в галузях економіки, торгівлі, фінансів та інших сферах, аби не допустити перенесення бойових дій на інші країни.

"Ми закликаємо до пошуку синергії та співпраці між сторонами конфлікту", – додав дипломат.

Наприкінці своєї промови він також згадав про потребу досягнення безпеки й тривалого миру. У КНР вважають дуже важливим у цьому питанні забезпечити "повагу до потреб безпеки усіх країн, які можуть мати свої законні вимоги щодо цього," для побудови сталої системи у всій Європі. "Не можна досягти безпеки з рахунок небезпеки в інших державах", – наголосив китайський посол.

Дай Бінг закликав сторони "конфлікту" в Україні дотримуватися міжнародного гуманітарного права й не бити по цивільній інфраструктурі, захищати вразливі верстви населення. Він також повторив заклики щодо неприпустимості застосування ядерної зброї з метою уникнення ядерного конфлікту.

"Що стосується Китаю, то ми завжди підтримуємо сторону миру та діалогу. І ми завжди будемо виступати за мирні переговори та дипломатію. Китай підготував резолюцію, яка стосується цього питання. Ми будемо продовжувати відігравати свою роль у вирішенні українського конфлікту", – підсумував представник Пекіну в ООН.

Раніше високопоставлений китайський дипломат Ван Ї заявив, що Китай, хоч і «не був безпосередньо причетний до конфлікту», але не стояв осторонь, і незабаром опублікує документ про те, як Україні та Росії знайти політичне рішення і припинити війну. Глава МЗС України Дмитро Кулеба пообіцяв Пекіну детально вивчити "мирний план", як тільки Київ отримає повний текст.

Тим не менш, як Кулеба, так і президент нашої держави Володимир Зеленський вказали на пріоритетність підтримки української "формули миру".

Напередодні Генасамлеї ООН постійний представник КНР в організації Чжан Цзюнь уточнив, що Китай готується оприлюднити не "мирний план" для ситуації в України, а "документ зі своєю позицією".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі