«Мирний план» від Китаю частково відповідає тому, що хоче Путін – Bloomberg

Поділитися
«Мирний план» від Китаю частково відповідає тому, що хоче Путін – Bloomberg © Офіційний сайт Кремля
Один із пунктів – припинити постачання зброї Україні.

Китайський «мирний план» для України та Росії включатиме заклики до припинення вогню та припинення постачання зброї в Україну, повідомляє Bloomberg з посиланням на європейських чиновників, знайомих із планом і які попросили не називати їхніх імен.

Водночас у «мирному плані» від КНР можуть бути заклики до дотримання територіальної цілісності, захисту ядерних об'єктів та протидії використанню біохімічної зброї.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що виведення російських військ з України має бути умовою будь-якої мирної угоди.

США та їхні союзники вважають, що президент Росії Владімір Путін 21 лютого може висловити аналогічні «китайському плану» міркування щодо припинення постачання зброї Україні та, можливо, запропонувати проєкт резолюції Організації Об'єднаних Націй щодо річниці 24 лютого, який може скласти конкуренцію українському проєкту з вимогою до Росії вивести війська з української території та припинити бойові дії.

Хоча план Китаю має мало шансів на успіх, союзники США стурбовані тим, що ця пропозиція може знайти відгук у країнах Глобального Півдня та потенційно залучити голоси до ООН. Багато країн за межами США та Європи відмовилися приєднатися до санкцій проти Росії та закликали до переговорів і припинення вогню.

Хоча Китай надає дипломатичну підтримку Путіну з моменту вторгнення, останнім часом китайські дипломати намагаються встановити певну дистанцію з Москвою. У телефонній розмові зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим на початку січня новий міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган сказав, що відносини засновані на «трьох ні»: жодних спілок, жодної конфронтації та жодних переслідувань будь-якої третьої сторони.

Голова КНР Сі Цзіньпін ще не розмовляв із президентом України Володимиром Зеленським з моменту повномасштабного вторгнення, хоча за цей час він чотири рази спілкувався з Путіним. Пекін також неодноразово захищав деякі з причин, з яких Росія почала війну – перш за все, щоб протистояти розширенню НАТО, – наполягаючи при цьому, що не підтримує саме вторгнення.

Раніше представник МЗС Китаю Ван Веньбін заявив, що США «не мають права читати КНР лекції щодо постачання зброї Росії», зазначивши, що саме Вашингтон спрямовує військову допомогу українській стороні, і що нібито підтримка жертви та підтримка агресора - це «одне й те саме».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі