Байден і Путін зміцнили свої союзи з НАТО та Китаєм напередодні 24 лютого — Reuters

Поділитися
Байден і Путін зміцнили свої союзи з НАТО та Китаєм напередодні 24 лютого — Reuters © Офіційний сайт Кремля
У Москві вивчають пропозицію Сі Цзіньпіна – нещодавно оприлюднений документ про Ініціативу глобальної безпеки.

Джо Байден і Владімір Путін зміцнили свої альянси з НАТО та Китаєм за кілька днів до 24 лютого – першої річниці вторгнення Москви в Україну, пише Reuters

Виступаючи у Варшаві в середу, Байден пообіцяв, що США «захищатимуть буквально кожен дюйм НАТО», військового альянсу , до якого входять деякі країни Східної Європи, що межують з Росією.

Зі свого боку Путін у Москві заявив, що китайський лідер Сі Цзіньпін відвідає Росію, заявивши, що відносини досягли «нових меж». Вашингтон стурбований тим, що Пекін може надати матеріальну підтримку війні Москви в Україні, найбільшому сухопутному конфлікту в Європі після Другої світової війни.

Візит представника Держради Китаю Вана І до Москви в середу, приблизно через рік після  початку повномасштабного вторгнення в Україну, показує, що Китай не має наміру відмовлятися від свого вірного дипломатичного партнера, незважаючи на зусилля Пекіна зменшити шкоду, завдану війною, пише Bloomberg

Співпраця між Росією та Китаєм «дуже важлива для стабілізації міжнародної ситуації», — сказав Путін Ван І на переговорах у Москві в середу, попросивши його передати вітання «моєму другові» Сі. Путін сказав, що Росія і Китай досягають «нових віх», у тому числі в торгівлі, яка може зрости до 200 мільярдів доларів раніше, ніж їх ціль у 2024 році.

Росія дотримуватиметься узгоджених обмежень щодо ядерних ракет і продовжуватиме інформувати США про зміни у своєму розгортанні, заявив високопоставлений чиновник оборони, незважаючи на призупинення останнього договору з Вашингтоном про контроль над озброєннями.

Однак у останньому зверненні Путін заявив, що Росія продовжуватиме приділяти підвищену увагу нарощуванню своїх ядерних сил і розпочне масові поставки гіперзвукових ракет морського базування «Циркон».

Також відомо, що напередодні Росія заявила, що вивчає безпекову пропозицію Сі Цзіньпіна – нещодавно оприлюднений документ про Ініціативу глобальної безпеки.

Напередодні член політбюро ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував у Мюнхені мирну ініціативу від Китаю. При цьому наголошував, що між Україною та Росією потрібні переговори. Війну проти України називав "українською кризою". Україна вивчить китайську пропозицію та не віддасть ані квадратного сантиметра - так відреагував офіційний Київ.

 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі