Співпраця між Австралією, США і Великою Британією у сфері атомних підводних човнів може спровокувати гонку озброєнь, заявили в Міністерстві оборони Китаю. Про це повідомляє Reuters.
«Як тільки "скринька Пандори" буде відкрита, регіональний стратегічний баланс буде порушений, регіональна безпека опиниться під серйозною загрозою», - сказав речник міністерства оборони Китаю Тан Кефей.
Цього місяця Сполучені Штати, Австралія і Велика Британія оприлюднили деталі плану надання Австралії атомних підводних човнів з початку 2030-х років для протидії амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
«Китай рішуче виступає проти створення так званого "тристороннього безпекового партнерства" між США, Великою Британією та Австралією. Це вузьке коло, в якому домінує менталітет часів холодної війни, є марним і надзвичайно шкідливим», - наголосив Тан.
Він додав, що така співпраця є продовженням політики ядерного стримування окремих країн, ігровим інструментом для побудови «азіатсько-тихоокеанської версії НАТО» і серйозно впливає на мир та стабільність в регіоні.
Раніше повідомлялося, що Австралія, США і Велика Британія представили багаторічний проект AUKUS. Канберра купуватиме американські військові підводні човни класу Virginia, а Британія і Австралія з часом вироблятимуть і експлуатуватимуть новий клас підводних човнів SSN-AUKUS.
США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».