ВЛАСНІСТЬ, ЯКА ОБЕРНУЛАСЯ БАНКРУТСТВОМ

Поділитися
Нерухомість, яка віддавна вважається одним із найнадійніших засобів вкладання капіталу, у Гонконгу останніми роками перетворилася на засіб масового розорення...

Нерухомість, яка віддавна вважається одним із найнадійніших засобів вкладання капіталу, у Гонконгу останніми роками перетворилася на засіб масового розорення. Ціни на квартири в цій «країні в країні» падають уже протягом кількох років, проте саме нині ситуація загострилася настільки, що в липні тисячі демонстрантів вийшли на вулиці, вимагаючи від уряду ухвалення екстрених заходів.

Один із учасників демонстрації, 46-річний Джонні Лем, розповів американським журналістам сумну історію свого інвестування, яка є типовою для тисяч представників середнього класу в Гонконзі. 1993 року, маючи добре оплачувану роботу в місцевій філії японської фірми, він за 186 тисяч доларів купив апартаменти в престижному передмісті Гонконгу. Природно, у кредит. 1997-го за його квартиру пропонували 218 тисяч доларів, проте на той момент ця пропозиція йому видалася малопривабливою. Зате нині він не може продати своє житло й за 70 тисяч доларів. Обслуговування іпотечного кредиту йому також уже не по кишені. За цей час доходи родини Лемів дуже впали: дружина взагалі втратила роботу, а він сам залишився у фірмі лише на умовах часткової зайнятості. Щодо неспроможних позичальників проводиться процедура банкрутства. Разом зі своєю 14-річною донькою вони нині винаймають набагато скромнішу квартиру і платять за неї третину тієї суми, яку щомісяця мусять виплачувати банку.

За оцінками аналітиків, вартість 22% іпотечних кредитів у гонконгських банках сьогодні істотно перевищує вартість заставної нерухомості. Торік цей показник дорівнював 14%. Така ситуація викликана погіршенням загального стану гонконгської економіки, що розпочалося ще 1997 року, але піку сягнуло нинішньої весни, у розпал епідемії атипової пневмонії. Ціни на споживчі товари, що знижувалися вже 56-й місяць поспіль, узагалі стрімко покотилися вниз. Дефляція в Гонконгу набуває такого розмаху, що ситуація в бідолашній Японії здається межею мрій.

Проте експерти стверджують: деякі ознаки стабілізації ситуації при великому бажанні вже можна виявити. Принаймні є надія, що з відкриттям Гонконгу для вільного відвідання жителями найбільших міст континентального Китаю, запланованим на вересень поточного року, ціни, зокрема й на нерухомість, перестануть падати. Усі місця на вересень у готелях Гонконгу вже заброньовано, зараз розглядається питання розміщення китайських бізнесменів у приватному секторі. При цьому навіть є побоювання, що ціни на нерухомість злетять занадто стрімко. Правда, 10 тисяч квартир, які вже кілька років стоять непроданими, на початковому етапі послужать непоганим буфером на випадок різкої зміни ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі