Третє пришестя «Боржомі»

Поділитися
Можливо, і без цілющих джерел Боржомі став би відомим курортом завдяки чудесній природі й унікальному цілющому клімату цих місць...

Можливо, і без цілющих джерел Боржомі став би відомим курортом завдяки чудесній природі й унікальному цілющому клімату цих місць. Але саме мінеральній воді місто зобов’язане своєю всесвітньою славою.

Чудодійна сила тутешніх джерел була відома ще в давні часи. Про це свідчать кам’яні ванни, знайдені археологами і датовані початком першого тисячоліття нової ери. Оскільки менше об’ємних посудин на місці розкопок не виявили, прийнято вважати, що тоді цю воду використовували для купання, а не для пиття.

Потім джерела надовго забули і лише в першій половині ХІХ століття їх повторно відкрили і вони практично відразу набули широкої відомості. 1841 року сюди, у Боржомську ущелину, намісник царя на Кавказі Євген Головін привіз дочку, яка страждала від тяжких недуг. Хвороби залишили молоду дівчину. На честь видужалої дочки вдячний батько назвав джерело Катерининським, а місцева мінеральна вода стала популярною серед російської еліти, у тому числі й у колі царської сім’ї. За вказівкою великого князя Михайла Миколайовича Романова (брата імператора Олександра ІІІ), тут спорудили розливальний завод, що працював до 50-х років ХХ століття. Його син Микола Михайлович побудував у цій мальовничій місцевості свій палац, у ньому після Жовтневої революції неодноразово зупинявся Йосип Сталін. Сусідні особняки та резиденції, споруджені для аристократії, облюбувала для себе радянська номенклатура.

Цей райський куточок здобув визнання й у діячів культури. Композитор Петро Ілліч Чайковський писав звідси своєму другу: «Здесь имеются отличные по составу и по устройству минеральные воды. Один из источников очень близок воде Виши, оказавшей мне в свое время большую пользу…» Великий композитор не помилявся, адже «Боржомі» за складом найбільше відповідає знаменитій французькій мінеральній воді «Віші».

Коли СРСР припинив своє існування, джерела популярної мінеральної води опинилися за кордоном, а сама вода на якийсь час навіть зникла з полиць магазинів. Проте цього разу забуття тривало недовго. Завдяки активним діям компанії Georgian Glass & Mineral Water Co. N. V. розлив і поставки «Боржомі» у багато країн світу відновилися.

В Україну цю воду транспортують по Чорному морю, але, попри тяжкий шлях, який «Боржомі» доводиться долати до українського споживача, у торговій і ресторанній мережі широко доступні всі три лінії цього напою: «Боржомі» (класичний), «Боржомі легкий» і «Джерела Боржомі».

Сьогодні ця продукція знову набуває популярності як столова вода для щоденного вжитку. Це пояснюється тим, що цінність природної мінеральної води зростає в усьому світі. Ось чому пляшка «Боржомі» із традиційним, уже багато років незмінним дизайном стає неодмінним атрибутом успішних людей, які мають високий соціальний статус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі