Париж чи Київ — що дорожче?

Поділитися
— А чи не купити мені квартирку в Парижі? — задумливо запитав мій друг, вивчивши ціни на київську нерухомість у «Авізо».....
Киівський стандарт та єврозона

— А чи не купити мені квартирку в Парижі? — задумливо запитав мій друг, вивчивши ціни на київську нерухомість у «Авізо»... Подібні запитання звучать останнім часом дедалі частіше: переваливши через розумні цінові межі, київська нерухомість, схоже, незабаром очолить рейтинг найдорожчих міст світу.

На обурені зауваження покупців київські ріелтори щиро ображаються: не треба нам казати, що в нас усе дорого, ми ж теж європейська столиця. Однак кому, як не нам, добре відомі всі мінуси нашої нерухомості: непрацюючі ліфти, брудні обшарпані під’їзди, затоплені квартири через стару водогінну систему... Все це ніяк не укладається у свідомості. Адже ціна на квартиру в Києві і Парижі — однакова.

Елітний квартал і пустир у вікні

«Народний телеграф» теж приносить цікаву інформацію: квартира у Відні коштує дешевше, ніж на Печерську, а квартира з євроремонтом у Празі набагато доступніша, ніж на Троєщині... Від усього цього голова йде обертом, тому ми звернулися до спеціаліста, керівника агентства нерухомості «Ера-ВЛ» Володимира Лановенка.

— Володимире Анатолійовичу, чи справді нерухомість у Києві дорожча, ніж у багатьох світових столицях?

— Неможливо однозначно відповісти на це запитання. Так само, як вартість нерухомості залежить від району в Києві (наприклад, на Хрещатику квартира незмірно дорожча, ніж на Оболоні), так само вона залежить і від району, скажімо, у Берліні, де однокімнатна квартира в гомінкому районі біля метро коштує 20 тис. євро, а в тихому центральному мікрорайоні — 60 тис. євро. У Лондоні, наприклад, будинок у ближньому передмісті коштує «всього лише» 1 млн. євро, а чотирикімнатні апартаменти в центрі міста — уже 2 мільйони...

За рубежем поділ на «престижні» й «дешеві» райони жорсткіший, ніж у нас. Там іноді буває, що вартість квартир у двох будинках, розташованих практично поруч, зовсім різна. Просто один будинок ввійшов у «елітний» квартал, а другий залишився за його межею.

Якщо вас цікавлять конкретні цифри, то середня вартість квадратного метра нерухомості з ремонтом на півдні Франції сьогодні становить близько 5000 євро, а середня вартість 1 кв. м. із ремонтом у Лондоні — 6700 фунтів стерлінгів. У столицях Східної Європи ціни нижчі. Однак це зовсім не означає, що нашим покупцям не по кишені квартири за кордоном: якщо ви не женетеся за шикарним краєвидом з вікна і не претендуєте на «елітний» район, квартира в європейській столиці, а тим більше в невеличкому європейському місті, буде доступна київським покупцям...

Водночас чимало іноземців хочуть придбати нерухомість у Києві. Нині серед іноземних покупців різко зріс попит на офіси, квартири в столиці, що певною мірою дає відповідь на шукане запитання: чому вартість нерухомості в Києві увесь час зростає?

Купуємо за кордоном

Не кожен із нас наважиться на переїзд навіть у межах рідного міста — клопітно, дорого і страшно. А от іноземці, як твердять ріелтори, буквально кожні п’ять років охоче міняють житло. Причому, переїжджаючи, намагаються вибрати інший район чи місто, прагнучи певного розмаїття. Українці ж переважно купують житло надовго або назавжди. Що стосується купівлі нерухомості за кордоном, то вона для них досі залишається таємницею за сімома печатками і вселяє непереборний жах. Як же насправді відбувається процес купівлі житла в іншій країні?

Якщо клієнт не нагледів апартаменти сам (під час туристичної поїздки чи відрядження), йому доведеться довіритися українському агентству нерухомості. Давати поради щодо «сприятливих» країн для купівлі нерухомості ріелтори не люблять: усе залежить від інтересів покупця — одні хочуть проводити літо біля моря, інші купують нерухомість і здають її в оренду (вкладають і примножують капітал), ще хтось готується змінити місце проживання. Найчастіше люди приходять уже з конкретною метою.

Перший перегляд варіантів відбувається в Україні: вітчизняні агентства запитують у іноземних партнерів диски з фотографіями нерухомості. Однак, на відміну від геть безкоштовного перегляду квартир у Києві, перегляд відеопропозицій коштує недешево.

Обравши симпатичний варіант, клієнт повинен відкрити візу в потрібну країну, а також подбати про форму оплати. Надійний спосіб вести розрахунки — відкриття валютного рахунка в банку, який має відділення в місті, де купується нерухомість. Необхідно перевірити, чи справді таке відділення існує, а також чи «ходить» у даній країні ваша валюта.

Як правило, інтереси наших громадян представляють іноземні юристи —колишні співвітчизники. Вони співробітничають із українськими агентствами і виконують функції перекладачів і консультантів.

Запитую у Володимира Лановенка, як відбувається оформлення документів.

— Агентства беруть на себе повний юридичний супровід угод — нотаріальне оформлення і кадастрову реєстрацію власності. Податки під час оформлення покупки в різних країнах стягують по-різному. В Іспанії, наприклад, продавець оплачує ПДВ (7%) із заявленої вартості в договорі купівлі-продажу, крім того, покупець і продавець разом оплачують 2,5% за нотаріальне оформлення акта купівлі-продажу. Послуги агентств становлять 5%. Після нотаріального оформлення й остаточних розрахунків настає період реєстрації власності, який триває в Іспанії не менш ніж два з половиною місяці.

Посвідка на проживання

На жаль, багато українських громадян вважають, що нерухомість в іншій країні може дати їм право на одержання посвідки на проживання чи навіть громадянство. Це хибне уявлення: купивши квартиру чи будинок за кордоном, ви не зможете «відсиджуватися» у ньому увесь час, приїжджаючи на батьківщину тільки для годиться.

Власник нерухомості за кордоном оформляє довгострокову візу до шести місяців, яка дозволяє перебування по три місяці в кожному півріччі у своїй власності...

Однак слід пам’ятати, що утримання житла за кордоном обходиться недешево. Доведеться платити за під’їзну дорогу, податок на землю і на сам будинок, робити постійні внески на благоустрій селища чи мікрорайону. При цьому ви не станете автоматично громадянином Франції чи Англії.

А от відкриття свого бізнесу в європейських країнах, справді, дає можливість отримати посвідку на проживання. Ще один «чарівний ключик», який відчиняє двері новим можливостям, — відносно невеликий внесок у будь-який із солідних європейських банків — 5000 євро. Поклавши ці гроші на рахунок, клієнт може взяти солідний кредит (на відміну від наших банкірів, за кордоном до клієнтів ставляться із довірою) і використати його на придбання квартири.

Оформивши покупку, наші мудрі співвітчизники звертаються до іноземного агентства, яке здає квартиру в оренду. За квартиру (50 кв.м) в Іспанії на узбережжі Коста-Брава заповзятливий українець заплатить 180 тис. євро і зможе здати її в оренду за 400—500 євро на тиждень. При цьому потрібно буде відняти від доходу 15% податків як для нерезидента Іспанії і стільки ж заплатити агентству нерухомості за управління житлом. Виходить не менше 10 років окупності, що співрозмірно з окупністю київських апартаментів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі