ОДНИМ РЯДКОМ

Поділитися
«Укртатнафта» замахнулася на мережу джоберських АЗС Кременчуцький нафтопереробний завод ЗАТ «Укртатнафта» розпочав створення власної джоберської мережі АЗС...

«Укртатнафта» замахнулася
на мережу джоберських АЗС

Кременчуцький нафтопереробний завод ЗАТ «Укртатнафта» розпочав створення власної джоберської мережі АЗС. За певне послаблення у відпускній ціні заправки перефарбовуються у кольори компанії і будуть зобов’язані реалізовувати лише кременчуцькі нафтопродукти. На ринку таку мережу АЗС розвиватиме Торговельний дім «Татарстан—Україна». Починаючи із серпня 2001 року ЗАТ «Укртатнафта» різко збільшило обсяги переробки нафти — сьогодні частка заводу в загальному обсязі переробленої нафти в Україні становить 28,8%. 2001 року завод збільшив переробку нафти в 1,9 разу і довів її до 4424,2 тис. тонн, виробництво бензину зросло вдвічі — досягло 1084,5 тис. тонн. На самому заводі такі позитивні тенденції прямо пов’язують зі зміною керівництва компанії — у серпні минулого року главою правління «Укртатнафти» став Юрій Бойко. До того часу потужності заводу з первинної переробки нафти використовувалися лише на 14%.

Луцький автозавод освоює випуск автомобілів «Нива»

На Луцькому автозаводі розпочалося виробництво автомобілів ВАЗ-21213 «Нива». На момент підготовки інформації заводом уже зібраний 151 автомобіль «Нива». ЛуАЗ планував розпочати складання російських джипів ще у вересні минулого року, але переніс свої плани на пізніший термін через перебої з постачанням комплектуючих із Волзького автомобільного заводу.

У світлі розслідувань, ініційованих «Укравтопромом» проти збільшення імпорту російських авто, розширення модельного ряду «Лад» вітчизняного виробництва виглядає дуже актуальним. Тепер ЛуАЗ збирає вже п’ять моделей ВАЗівських автомобілів — ВАЗ-21043, ВАЗ-21073, ВАЗ-21093, ВАЗ-21099 і ВАЗ-21213 «Нива». А в недалекому майбутньому концерн «Укрпромінвест», якому належить ЛуАЗ, обіцяє організувати повний цикл виробництва автомобілів ВАЗ аж до фарбувальних робіт.

У вересні з’являться Duru і Sanino вітчизняного виробництва

Компанія «Evyap-Україна», дочірнє підприємство турецької компанії Evyap, має намір побудувати в Іллічівську Одеської області завод з виробництва миючих засобів і засобів гігієни. Вже в перших числах вересня компанія обіцяє порадувати споживачів своєю першою продукцією українського виробництва. Evyap, відома в Україні за торговельними марками Duru, Arko, Fax і Sanino, уже має заводи з випуску синтетичних миючих засобів у Туреччині, Румунії та Росії. Її річний оборот становить $120 млн. За попередніми підрахунками, у будівництво подібного заводу в Україні доведеться вкласти близько $7 млн.

Міська адміністрація Іллічівська вже передала в оренду компанії «Evyap-Україна» площі заводу автомобільних агрегатів, будівництво якого колись розпочало українсько-корейське СП «АвтоЗАЗ-Daewoo», але так і не завершило.

«Славутичу» довірили марку Tuborg

Датське пиво Tuborg, яке з’явилося 1873 року й нині експортується в понад 100 країн світу, тепер випускається і в Україні — пиво-безалкогольним комбінатом «Славутич». Як стверджує помічник генерального директора з комунікацій і інформації ПБК «Славутич» Ігор Товкач, «завод готувався до цієї події п’ять років». З 1995 року «Славутич» співробітничає з компанією Baltik Beverages Holding, яка після об’єднання з компанією Carlsberg і перетворення на нове підприємство Carlsberg Breweries займається просуванням на ринку саме Tuborg. Сьогодні Carlsberg Breweries посідає четверте місце у світі за обсягами виробництва і продажу пива. Нещодавно рада директорів цього пивного гіганта вирішила передати всі права з виробництва та реалізації бренда в Україні ПБК «Славутич». Як запевнив Ігор Товкач, «сьогодні українське підприємство за своїми технологічними можливостями цілком відповідає всім стандартам західних країн». Зокрема, датські експерти провели повний контроль якості заводу. При цьому Tuborg вітчизняного виробництва коштує в роздрібній торгівлі вдвічі дешевше за імпортний.

McDonald’s визнав українську яловичину

Компанія McDonald’s поточного року планує побудувати в Україні технологічну лінію з виробництва м’ясних напівфабрикатів. Отже, незабаром вона зможе використовувати м’ясо українського виробництва для своїх сендвічів. Очевидно, таке рішення стало актуальним після того, як у липні минулого року було заборонено ввезення в Україну м’ясних напівфабрикатів фірми McDonald’s із Росії. Нагадаємо, саме тоді виникли підозри, що для виготовлення напівфабрикатів на заводах McDonald’s у Росії використовується м’ясо з Бельгії та Голландії — країн, у яких вирували епідемії «коров’ячого сказу».

І хоча вже в грудні 2001 року заборона на російські напівфабрикати в Україні була знята, McDonald’s усе-таки прийняв рішення робити м’ясні напівфабрикати безпосередньо в Україні. А оскільки з Росії до України McDonald’s щомісяця ввозить майже 70 тонн таких напівфабрикатів, вітчизняні виробники м’яса небезпідставно очікують збільшення попиту на свою продукцію.

Інф. «ДТ» та інформагентств

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі