«Львівприлад» продали за 16 мільйонів гривень. Чотирьох із шести покупців не допустили до аукціону

Поділитися
Із приватизацією великої промисловості на Львівщині якось не склалося. За рідкісними винятками у Львові не втримався на плаву жоден колишній монополіст...

Із приватизацією великої промисловості на Львівщині якось не склалося. За рідкісними винятками у Львові не втримався на плаву жоден колишній монополіст. Під солодкі розмови про пріоритетність туристичного бізнесу із промислової орбіти зійшли практично всі провідні львівські підприємства. Ті, що були акціоновані, так і не отримали нових ефективних власників.

Одним із донедавна стратегічних промислових підприємств Львівщини було державне підприємство «Львівприлад», яке спеціалізувалося на випуску вимірювальних приладів, обладнання для контролю і управління технологічними процесами, зокрема на атомних електростанціях та низці інших галузей народного господарства. Його теж не оминула доля прикрих перетворень. Коли завод опинився на межі повного розвалу, 2004 року тут оголосили процес санації. Було розроблено детальний план оздоровлення «Львівприладу», у межах якого від його майна інвесторам відійшло майже 20 тисяч кв. м. виробничих та адміністративних площ. Набагато складніше було відновити обсяги виробництва. Проте у грудні 2005 року справу про банкрутство було припинено, оскільки завод погасив борги, його було визнано платоспроможним. За цих умов Фонд держмайна України, згідно з державною програмою приватизації, вирішив передати підприємство у приватні руки і делегував повноваження з приватизації своєму регіональному відділенню. Відповідний наказ щодо його підготовки до приватизації регіональне відділення Фонду держмайна України у Львівській області видало 7 лютого 2007 року. Головною умовою набуття прав власності для майбутніх власників було збереження спеціалізації діяльності підприємства, нарощення випуску продукції.

Аукціон із продажу підприємства призначили на 30 березня 2007 року. Взяти участь у конкурсі зголосилися шість різних підприємств, із яких допустили лише два, що викликало різні нарікання. Дійшло до того, що питання приватизації «Львівприладу» винесли на розгляд чергової сесії Львівської обласної ради, на якій депутати проголосували за звернення обласної ради до Фонду держмайна України, Кабінету міністрів. У своєму листі вони висловили занепокоєння, на їх думку, численними порушеннями при підготовці підприємства до приватизації. Запропонували перенести аукціон із продажу цілісного майнового комплексу ДП «Львівприлад» на третій квартал 2007 року.

А буквально напередодні аукціону було скликано прес-конференцію для журналістів, на якій депутат, член комісії з питань промисловості, будівельної індустрії, комунікацій та енергоефективності Володимир Креховецький висловив свою позицію щодо стану справ на заводі та очікуваного приватизаційного конкурсу. За його словами, впродовж останнього року на адресу комісії надходило дуже багато запитів, скарг, пов’язаних із проблемою «Львівприладу», оскільки це одне із небагатьох промислових підприємств, які ще залишилися на теренах області. Він вважає, що санатори не виконали своїх зобов’язань за планом санації, не відновили виробництво. Діяльність нового керівництва завдала заводу великих збитків, на розслідування яких потрібен не один місяць. А відтак, із приватизацією заводу слід зачекати. На його думку, зазначена стартова ціна у 16,83 млн. грн., згідно з оцінкою заводу, занижена, щонайменше, на 10 млн. грн.

Окрім того, зазначає депутат, регіональне відділення Фонду держмайна не допустило до участі у конкурсі чотири із шести фірм. За позовом одного із підприємств, ТзОВ «Дизайн-проект», напередодні конкурсу Тернопільський господарський суд виніс ухвалу про зупинення аукціону з продажу цілісного майнового комплексу ДП «Львівприлад». Позицію ще одного претендента — будівельної фірми ТзОВ «Анкербуд» журналістам озвучив адвокат підприємства. Це підприємство теж не допустили до участі у конкурсі, на його думку, незаконно.

Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області Наталію Горлач.

— 30 березня 2007 року відбувся аукціон, у результаті якого переможцем було визнано ТзОВ «Фірма «Північ ЛТД». Ціна продажу ДП «Львівприлад» становила 16 825 680,00 грн. Саме вартість підприємства викликала дуже багато дискусій як у стінах обласної ради, так і з боку окремих депутатів. Однак процес приватизації був абсолютно прозорим. На жаль, на прес-конференціях використовувалися недостовірні дані. Дуже багато дебатів ведеться щодо оцінки даного об’єкту. Оцінку майна здійснювала фірма, відібрана на конкурс­них засадах, — «Європейський центр консалтингу та оцінки» (м. Київ). Саме вона й готувала експертну оцінку, яку було подано на рецензування до відділу оцінки майна регіонального відділення ФДМ у Львівській області. В результаті було встановлено повну відповідність проведення оцінки нормативним актам, передбаченим чинним законодавст­вом України. Було проведено не просто оцінку майна, а й оцінку цілісного майнового комплексу. Тобто, ми оцінювали як активи, так і всі пасиви підприємства, а також зобов’язання, які повинен виконати покупець у разі перемоги на аукціоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі