Консорціум держбанків
Відбулося підписання генеральної угоди між Ощадбанком й Укрексімбанком про створення консорціуму державних банків. Однією з головних задач консорціуму стане кредитування, пріоритетними напрямами якого будуть проекти з енергозбереження, авіабудування, будівництва доступного житла, реформування ЖКГ. Окремі кредитні програми передбачені для розвитку малого та середнього бізнесу, будівельних компаній, підприємств—учасників оптового ринку електроенергії.
Акції ВАБанку придбали голландці
Голландська компанія TBIF Financial Services BV, дочірня компанія холдингової компанії TBIH Financial Servises Group N.V., придбала 9,55% акцій ВАБанку. Сума угоди 8 млн. 750 тис. дол. США. Дана операція відбулася в ході підписки на акції банку 18-ї емісії. Керуючий директор TBIF Financial Services BV Іво Георгієв вважає, що компанія може надалі збільшити пакет акцій у ВАБанку до 40—45%.
Росіяни мають намір виробляти дизельні мотори в Україні
Як повідомив глава Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков, група компаній «Трансмашхолдинг» (Росія), що об’єднує провідні підприємства Росії з виробництва продукції для залізниць, має намір налагодити в Харківській області виробництво дизельних двигунів. Раніше «Трансмашхолдинг» вів переговори про створення спільного підприємства із «Заводом ім. Малишева», який, зокрема, спеціалізується на виробництві дизельних двигунів для тепловозів.
Інтернет — найбільш дохідна стаття «Укртелекому»
Доход «Укртелекому», національного оператора зв’язку, у січні—вересні нинішнього року склав 5,8 млрд. грн., що на 10,6% більше, ніж за аналогічний період торік. Найбільше зростання доходів оператор отримав від продажу послуг передачі даних і доступу до Інтернету — 161 млн. грн, що на 27,1% більше відповідного періоду 2004 року.
Американці інвестують у сировиробництво
Американський фонд прямих інвестицій Western NІS Enterprіse Fund (WNІSEF) планує інвестувати в реконструкцію ВАТ «Шосткінський міськмолкомбінат» 7—8 млн. дол. Кошти планується направити на реконструкцію приймально-апаратного цеху, цеху з переробки сироватки і на придбання третьої автоматизованої лінії потужністю 15 тонн продукції на добу. Після запуску лінії, запланованого на 2006 рік, потужності комбінату з виробництва сирів збільшаться на 43% — до 50 тонн на добу. Передбачається, що до 2007 року реконструкцію підприємства буде повністю завершено. У даний час частка компанії на українському ринку твердих сирів становить близько 5%.
СОТ — загроза для молочарів
Спілка молочних підприємств України, яка об’єднує 56 підприємств молочної галузі, прогнозує скорочення кількості молокопереробних підприємств при вступі країни в СОТ через використання багатьма з них застарілого обладнання та низьку якість сировини. «Із вступом України в СОТ небагато молочних підприємств зможуть пройти атестацію», — заявив голова ради директорів молочної спілки Вадим Чагаровський на другій Всеукраїнській конференції «Молочний світ-2005».
Антимонопольний комітет зацікавився виробництвом
м’яса птиці
АМК зажадав від найбільших виробників охолодженого м’яса птиці — АТЗТ «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша Ряба»), ЗАТ «Комплекс «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») і ЗАТ «Оріль-Лідер» — у 10-денний строк надати інформацію, що підтверджує наявність жорсткої конкуренції між ними. Як зазначається в повідомленні прес-служби АМК, у ході проведеного дослідження комітет виявив ознаки колективної монополії на ринку охолодженого м’яса птиці, зокрема те, що сукупна частка зазначених виробників на цьому ринку перевищує 50%. Компанії найближчим часом зобов’язалися надати інформацію про обсяги свого виробництва і частки на ринку.