В Україні для різних ягід та фруктів будуть актуальні свої цінові параметри. Проте в цілому ні зростання цін, ні кількісного дефіциту не передбачається, оскільки кількість вирощеної аграрної продукції цього напрямку вистачить для покриття всіх потреб внутрішнього ринку України. Таку загальну оцінку дав поточній ситуації на ринку фруктів та ягід виконуючий обов'язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Дефіциту полуниці немає, а ціни дещо нижчі, ніж торік
Наразі є пік продажів полуниці. Кількість вирощеної полуниці більше, ніж минулого року і ціна на продукт є меншою, ніж торік. “Фізичного дефіциту немає саме цієї ягоди”, – повідомив в.о. міністра, уточнюючи, що мова саме про ягоду українського походження.
Черешня - макрорівень буде забезпечено, а експорт - під питанням
“Попередній стан садів показує, що для внутрішнього споживання – достатньо”, – прогнозує ситуацію на цьому ринку Тарас Висоцький. Суттєвих розмірів експорту черешні не буде цьогоріч.
Яблуні, сливи, лохина і груші – вплив заморозків
Наразі складно оцінити рівень урожайності яблунь, слив, лохини, грушевих садів. В червні буде відомо наскільки активно вплинув від'ємний показник температури і наскільки сформовано плоди.
Водночас для внутрішнього споживання очікується достатній рівень урожайності. Однак для експорту яблук та лохини може бути недостатній рівень урожайності.
У 2023 році внаслідок тимчасової окупації Мелітополя та деяких інших міст українського півдня, вартість черешні стала рекордною. Ціна черешні на ринках сягала 1200 гривень за кілограм.