У НАЗК назвали одну з основних причин корупції в закупівлях Міноборони

Поділитися
У НАЗК назвали одну з основних причин корупції в закупівлях Міноборони © Bumble-Dee / depositphotos
І порадили, як усунути корупційні ризики.

Національне агентство з питань запобігання корупції та Рахункова палата рекомендують Міноборони усунути корупційні ризики у сфері закупівель, а однією з основних причин корупції там називають відсутність дієвого контролю за цільовим використанням постачальниками отриманої з бюджету передоплати, повідомляє агентство.

"Серед основних причин поширеності корупції в закупівлях Міноборони – відсутність дієвого контролю за цільовим використанням постачальниками бюджетних коштів, отриманих як передоплата", - йдеться в інформації НАЗК.

За інформацією агентства, більшість постачальників Міноборони отримують передоплату за договорами на рахунки, відкриті у комерційних банках, у зв’язку з чим виникає ризик використання відповідних бюджетних коштів постачальниками всупереч їх цільовому призначенню - розміщення на депозитних рахунках, виконання власних зобов’язань за іншими договорами, надання фінансової допомоги пов’язаним юридичним особам. Такі зловживання постачальників можуть призводити до виникнення дебіторської заборгованості, відтермінування строків виконання, неналежного виконання договірних зобов’язань перед міністерством.

НАЗК звернулось до Міноборони з рекомендаціями щодо усунення корупційних ризиків у закупівлях. Зокрема, Міністерству рекомендовано при проведенні оборонних закупівель на умовах попередньої оплати перераховувати кошти на небюджетні рахунки постачальників, відкриті в органах Державної казначейської служби. Надалі ці кошти можуть бути використані виключно на цілі, визначені умовами договорів з наданням для здійснення платежів підтверджувальних документів органам казначейської служби.

Таким чином можна здійснити подвійний контроль за коштами: від закупівельника та від казначейства, мінімізувати корупційні ризики та уникнути дебіторської заборгованості, спричиненої тим, що авансові платежі перераховуються компаніям, які виявляються недоброчесними і не виконують належним чином взятих на себе договірних зобов’язань.

Однак запровадження цих рекомендацій НАЗК потребує від Міноборони певних кроків, а саме - ініціювати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2017 № 1070, що регламентує порядок здійснення попередньої оплати розпорядниками бюджетних коштів; а також затвердити відомче положення щодо здійснення попередньої оплати, передбачити відповідні умови у договорах на закупівлю товарів, робіт і послуг.

Нагадаємо, влітку 2023 року Київська міська прокуратура викрила та повідомила про підозру директору приватної компанії у привласненні коштів, виділених на закупівлю форми для військовослужбовців Сил територіальної оборони. Фірма поставила неякісний одяг на 35 млн гривень. Тоді Міністерство оборони заявило, що не мають стосунку до закупівлі цієї військової форми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі