В Міноборони ще залишається один із тендерних менеджерів Резнікова – Магда

Поділитися
В Міноборони ще залишається один із тендерних менеджерів Резнікова – Магда © прес-служби Міноборони України

Незважаючи на численні порушення у системі закупівель Міноборони, зафіксовані аудитом Рахункової палати, на тендерну політику міністерства продовжує впливати колишній уповноважений на проведення тендерів Ярослав Федорчук. Про це повідомив політолог та директор Інституту світової політики Євген Магда у своєму блозі на сайті «Українські новини».  

«Яйця по 17, гречка по 108. Відсутність моніторингу цін на продукти харчування. Закупали на 30% дорожче споживчих цін. Годували бійців непотребом – 75 % позицій каталогу продуктів взагалі не постачалось частинам. Заробляли на всьому – навіть на службових тваринах. Могли зекономити, але, звісно ж, не зекономили 7 млрд грн бюджетних коштів. Такі результати аудиту Рахункової палати Міністерства оборони за перше півріччя 2023 року. Тобто, все про що казали журналісти – визнано офіційно», - зазначає автор блогу.

За його словами, один із колишніх менеджерів міністерства продовжує активно впливати на рішення по тендерним закупівлям.

«Подейкують, що реальним, хоча і неофіційним куратором «нелетальних закупівель» і пов’язаних з ними тендерних процедур (а суми там фігурують значні) у міністерстві залишається такий собі Ярослав Федорчук. Він у спілкуванні з колегами та під час зустрічей із контрагентами презентує себе як «помічник заступника міністра». Саме він є тією «середньою ланкою», яка готувала документи для скандальних тендерів, за які було заарештовані топ-посадовців МОУ», - продовжує політолог.

Євген Магда вважає, що Федорчук – «аномальний довгожитель» міністерства: з 2016 році на різних посадах займався закупівлями в міністерстві, в тому числі за часів Резнікова. Також автор блогу наголошує на тому, що Ярослава Федорчука у 2012 році затримували за хабар.

«У 2012 році пан Федорчук працював юристом у міністерстві, але в іншому – Мінекономіки. Де, на думку ГУБОЗ та МВС, торгував ліцензіями на право розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї та боєприпасів до неї. Задокументували Федорчука на вимаганні хабарів від двох компаній –  $45 тис. з однієї ТОВ і $30 тис. з іншої. Представники однієї з ТОВ тоді звернулись із заявою до МВС, працівники якого спільно з ГУБОЗ взяли Федорчука на місці злочину. Була проведена операція з передачі частини хабаря ($5 тис.) Федорчуку міченими купюрами, відповідні слідчі дії були належним чином оформлені», - пояснює Магда.

Як зазначає автору блогу, остаточно справа проти Федорчука була закрита лише у 2023 році через те, що слідчі прокурори не підтримували звинувачення.

Нагадаємо, що напередодні були оприлюднені результати аудиту Рахунковою палатою за перше півріччя 2023 року Міністерства оборони, які виявили низку зловживань, що призвели до значних втрат бюджетних коштів, якими розпоряджалося міністерство.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі