Рахункова палата знайшла низку порушень у закупівлі харчів Міноборони

Поділитися
Рахункова палата знайшла низку порушень у закупівлі харчів Міноборони © depositphotos / vcvadim
Вони стосуються одразу кількох категорій послуг.

Міноборони у першому півріччі 2023 року закуповувало продукти харчування за цінами на 30 % вищими за споживчі ціни, не проводило аналізу цін, не контролювало реальну кількість поставленої продукції, а 75% позицій каталогу продуктів взагалі не постачалось частинам. Про це пише Censor.net.

Один з перших висновків Рахункової палати про те, що процес планування забезпечення та організації харчування особового складу ЗСУ та штатних тварин був суто формальним.

"Як наслідок, укладені договори не враховували реальну потребу в продовольчому забезпеченні ЗСУ, визначену Тилом КСЛ ЗСУ", – сказано у звіті.

Кількість послуг з харчування за Каталогом для особового складу військових частин, установ та навчальних закладів ЗСУ в стаціонарних та польових умовах (лікарняна норма (без ПДВ)) – 43 802 од., що на 273 753 од. менше, ніж визначено Переліком обсягів закупівель - 317 555 од.

З метою забезпечення харчування військовослужбовців ЗСУ у 2023 році Департамент державних закупівель 30.11.2022 повідомив 29 потенційних постачальників про заплановані закупівлі послуг харчування Міноборони на 2023 рік та запропонував надати інформацію про вартість послуг.

Цінові пропозиції була надані 12 постачальниками, які запропонували вартість за один комплект продуктів за Каталогом від 149,2 грн до 164,2 грн з ПДВ, за одиницю послуги щодо забезпечення харчуванням: для особового складу військових частин – від 37,15 грн до 45,78 грн з ПДВ, для особового складу вищих навчальних закладів – від 60,26 грн до 63,96 грн з ПДВ.

Для укладання договорів департамент відібрав 8 суб’єктів господарювання: ТОВ "ВТ "Девелопмент", ТОВ "Архімагір", ТОВ "Ректан", ТОВ "Трейд Граніт Інвест", ТОВ "Актив компані", ТОВ "Гарна страва", ТОВ "Юніорпродукт" та ТОВ "С-Росток".

Також Рахункова палата встановила, що цінові пропозиції від ТОВ "ВТ "Девелопмент", ТОВ "Гарна страва", ТОВ "Юніорпродукт" та ТОВ "С-Росток" взагалі не надходили, а підтвердні документи щодо визначення переможців за економічно-привабливою ціновою пропозицією відсутні.

Раніше повідомлялося, що Міноборони поставило на забезпечення в ЗСУ жіночу білизну, яка пройшла всі необхідні випробування в підрозділах української армії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі