Справу Хмельницького та Шаповалова  про закупки неякісних бронежилетів передали до суду

Поділитися
Справу Хмельницького та Шаповалова  про закупки неякісних бронежилетів передали до суду В'ячеслав Шаповалов у залі суду © Суспільне
Їм загрожує до 15 років позбавлення волі. 

Державне бюро розслідувань передало до суду  справу про закупівлю неякісної амуніції для військових на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн гривень, у якій фігурують колишні заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов та начальник департаменту Міноборони із речового забезпечення ЗСУ Богдан Хмельницький.

Експосадовцям висунуті підозри у розтраті майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України).

За даними слідства, саме вони організували закупівлю неякісних бронежилетів на кошти з державного бюджету, уклавши в 2022 році договори між Міністерством оборони України та компаніями-нерезидентами з порушенням процедури. Тоді амуніцію закупили за завищеними цінами за умови повної передплати.

Додатково вони повністю проігнорували вимоги про забезпечення належного контролю за якістю продукції та прийняли і передали неякісну продукцію на військові склади ЗСУ без перевірки.

Згодом експертиза довела, що ця амуніція не відповідає державним та військовим стандартам, технічними вимогам для закупівлі бронежилетів різних типів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

Тепер обом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

В'ячеславу Шаповалов  та Богдан Хмельницький були звільненні зі своїх посад ще в січні 2023, в тому числі і через публікацію розслідування ZN.UA про укладену Міноборони угоду на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень, підписану з фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Як ціни в угоді вдвічі завищили понад роздрібні у магазинах у матеріалі "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя" розповів Юрій Ніколов.

Згодом обом посадовцям, а також колишньому заступнику держпідприємства "Промоборонекспорт" Володимиру Терещенку оголосили підозри. Тоді зазначалось, що підозрювані закупили майже 6 тисяч бронежилетів неналежної якості та за завищеними цінами.

У червні Шаповалову та Хмельницькому  повідомили нові підозру – у привласненні більш ніж мільярда гривень на закупівлі неякісної амуніції у березні 2022 року. У жовтні та листопаді фігурантам оголосили ще дві підозри про закупки неякісного спорядження для ЗСУ.  

Зокрема, у  статті «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони»  Юрій Ніколов та Віталій Кононученко розповідали, як восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр оборони Олексій Резніков тривалий час заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам, однак врешті цей скандал призвів до його відставки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі