Скандальні закупки Міноборони: Шаповалов та Хмельницький отримали нові підозри

Доповнено
Поділитися
Скандальні закупки Міноборони: Шаповалов та Хмельницький отримали нові підозри В'ячеслав Шаповалов © Суспільне
Обоє вже під вартою внаслідок оголошення попередніх підозр.

Колишньому в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Богдану Хмельницькому та ексзаступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову повідомили нову підозру – цього разу за закупівлю неякісних бронежилетів, повідомили в Офісі генпрокурор. Крім того, їм замінили стару підозру.

«За даними слідства, під час дії воєнного стану підозрювані організували закупівлю неякісних бронежилетів на понад 250 млн грн, виділених з державного бюджету. Вони замовили ці засоби індивідуального захисту за кордоном. Всі договори укладалися за повною передплатою», – розповіли в ОГП.

За даними правоохоронців, колишні посадовці проігнорували той факт, що при закупівлі потрібно забезпечити належний контроль за якістю продукції.  Крім того, додали в ОГП, що бронежилети закупили за завищеними цінами.

«Підозрювані змушували підлеглих приймати неякісну продукцію на військові склади. Також організовувалися повторні проведення випробувань бронепластин, які не витримали первинних випробувань», – додали в ОГП.

Експертизи встановили, закуплена амуніція не відповідає вимогам IV класу бронежилетів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

Підозрюваним інкримінують розтрату коштів та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Всього, як заявили в ОГП, внаслідок незаконних дій підозрюваних окремі підрозділи ЗСУ не були належно укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1,4 млрд грн. Наразі підозрювані перебувають під вартою.

Раніше ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–«прокладкою». Також цікавим є той факт, що НАБУ, як з'ясувалося згодом, відкрило кримінальне провадження за фактом зловживань на закупівлях Міноборони ще до публікації ZN.UA. Принаймні про це заявили у відомстві. 

Крім того, восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр офіційно заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам

Детальніше читайте у статті Юрія Ніколова «Тилові щури Міноборони під час війни «пилять» на продовольстві для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». Також подробиці у статті Юрія Ніколова та Віталія Кононученка «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі