САП просила Раду не загубити норму про обов’язкове викриття спільників, яка зникла із законопроєкту про угоди із слідством

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Однак депутати все одно "забули" її включити.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягає, що норма про викриття організаторів корупційних схем має бути обов’язковою в тексті законопроєкту про зміни в інститут угод із викривачем, однак це зауваження проігнорували як в уряді, який розробляв законопроєкт, так і у Верховній Раді, комітет якої схвалив документ до першого читання, пише у статті «Що не так із законопроєктом про підвищення ефективності угод зі слідством?» Тетяна Безрук.

Авторка зазначає, що окрім участі в робочій групі з розробки законопроєкту в Міністерстві юстиції, САП зверталася до Верховної Ради із окремим листом із закликом не «загубити» норму про обов’язкове викриття під час укладання угод у новому законі. Але в новий законопроєкт вона таки не потрапила.

«Сама ідея законопроєкту правильна. Але угоди мають бути такі, що ти обов’язково викриваєш когось і повністю або частково відшкодовуєш збитки», - зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко.

Він зазначив, що деякі обвинувачені готові йти на такі угоди і викривати учасників злочинів, але  вони хочуть отримати строк менший, ніж санкція їхньої статті. Іноді це не менше восьми років.

«Можна констатувати, що під час обговорення законопроєкту ніхто не критикував самих угод, які антикорупційні органи укладають з підозрюваними та обвинуваченими. Бо інститут угод важливий. У нардепів є час внести заявлені і САП, і громадськістю поправки до тексту закону. … Однак є ще одне запитання, на яке важливо продовжувати шукати відповідь: чи готове суспільство, щоб ті самі «великі риби» пішли на угоди зі слідством, здали спільників і отримали менші строки ув’язнення?», - резюмує Безрук.

Нагадаємо, 18 липня парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт №11340, яким до умов угоди зі слідством у справах щодо корупційних злочинів підозрюваним та обвинуваченим в ТОП-корупції за особливо тяжкі злочини в рамках угоди зі слідством дозволять відшкодувати збитки, заплатити великий штраф і уникнути відповідальності, при цьому скасувавши обов’язкову умову про викриття співучасників злочину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі