Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що погоджується із висновком Антикорупційного комітету ВРУ, що урядовий законопроект №11340 про зміни до укладення угод про визнання винуватості містить корупціогенний фактор та не відповідає меті змін до законодавства.
Йдеться про передбачену у схваленому напередодні правоохоронним комітетом можливість узгодження за угодою про визнання винуватості менш суворого покарання, ніж передбачено санкцією статті Кримінального Кодексу, у тому числі за особливо тяжкий корупційний злочин. При цьому угоду зі слідством можна буде укласти без обов’язкового нині викриття інших учасників злочину.
«Ми вважаємо, що така норма законопроекту не відповідає меті укладання угод про визнання винуватості, які мають сприяти викриттю організаторів злочинів через співпрацю з іншими співучасниками. На нашу думку, викриття організаторів корупційного кримінального правопорушення має бути невід’ємною умовою укладання таких угод», - підкреслили в САП.
Зазначимо, що запропонований до розгляду в парламенті законопроєкт дозволяє підозрюваним та обвинуваченим в ТОП-корупції за особливо тяжкі злочини, відшкодувати збитки, заплатити великий штраф і уникнути відповідальності, при цьому не виконавши нині обов’язкову умову – викриття спільників злочину.
Про необхідність перезапустити інститут угод, аби збільшити ефективність роботи антикорупційних органів керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко в інтерв'ю ZN.UA говорив ще рік тому.
Необхідність таких змін полягає в тому, що виконавці чи пособники в корупційних злочинах не можуть, згідно з чинним законодавством, отримати звільнення від покарання, чи покарання з умовою дострокового звільнення, менше ніж п’ять років тому не погожжуються на співпрацю.