Процесуальний спам, хитрощі та обман – як адвокати затягують розгляд справ у ВАКС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Процесуальний спам, хитрощі та обман – як адвокати затягують розгляд справ у ВАКС © Вищий антикорупційний суд
У багатьох випадках, ці маніпуляції сходять захисникам з рук

Досі чинні у Кримінальному процесуальному кодексі «поправки Лозового» продовжують допомагати корупціонерам уникати покарання за скоєне. Головне – затягнути судовий розгляд, чим неабияк користуються деякі адвокати, що представляють інтереси обвинувачених у Вищому антикорупційному суді (ВАКС). У результаті, навіть якщо особу визнають винною, то суд звільнить її від відбування покарання через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Про те, якими методами можуть діяти адвокати, що захищають корупціонерів, описує юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA.

Один із прикладів порушень, який наводить Колюхов і вважає найбільш абсурдним, – поведінка адвокатів у справі Східного ГЗК щодо екснардепа Миколи Мартиненка.

«Спершу адвокати хотіли відкласти наперед погоджені засідання, прикриваючись карантином, проте судді відмовили. Далі була безуспішна спроба відвести суддів, а потім повторні відводи та клопотання. І як тільки суд спробував перейти до дослідження доказів, адвокати почали голосно кричати, ігнорували розпорядження головуючої судді і перешкоджати виступу прокурора», пише Колюхов, зазначивши, що засідання було зірвано.

Адвокати, які влаштували крики у суді, отримали скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА). Вона стосувалася захисників Петра Бойка (очолює Раду адвокатів Київської області), Євгена Крамаренка, Анни Надточиєвої, Ганни Палагицької та Тетяни Черезової. Але КДКА відмовила у притягненні їх до відповідальності. 

Юрист Центру протидії корупції також наводить у приклад справу молдавського бізнесмена Сергія Неруха стосовно хабаря військовому прокурору за зняття арешту з судна. 

«Там захист намагався ввести суд в оману. Кілька засідань поспіль обвинувачений і його захисники, Микола та Олег Замковенки, не приходили на судові засідання. Коли ж постало питання про звернення у дохід держави застави у 1,3 млн грн, яку вніс брат обвинуваченого, адвокати на засідання прийшли і намагалися обґрунтувати свою неявку карантином. Проте, після перевірки у судовому реєстрі, виявилося, що той самий карантин не завадив Миколі Замковенку відвідувати засідання в інших судах. Попри відверту брехню і маніпуляції, КДКА захисників так і не покарала та закрила провадження», – зазначає Колюхов.

У Кримінальному процесуальному кодексі відсутня окрема стаття про відповідальність за зловживання процесуальними правами. Розв’язати цю проблему можуть тільки народні депутати, доопрацювавши законопроєкт №5661.

Нагадаємо, завдяки «поправкам Лозового» ВАКС під час підготовчого розгляду 9 жовтня ухвалив рішення про закриття справи «Роттердам+». 12 жовтня ВАКС закрив справу «короля контрабанди» Вадима Альперіна. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі