Прокурори не зможуть одночасно отримувати зарплату і пенсію – у Генпрокуратурі обіцяють зміни до законодавства

Поділитися
Прокурори не зможуть одночасно отримувати зарплату і пенсію – у Генпрокуратурі обіцяють зміни до законодавства © https://www.5.ua
Відповідні пропозиції висловила Рада прокурорів.

П’ятеро керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генерального прокурора.

Йдеться про керівників Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Всі вони отримували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за рішенням суду.

Як повідомляється, наразі триває службове розслідування щодо правомірності набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю та нарахування прокурорам пенсійних виплат.

Водночас, за повідомленням Офісу Генерального прокурора, сьогодні відбулося перше засідання незалежної Комісії з добору кандидатів для включення до кадрового резерву на заміщення керівних посад в обласних та окружних прокуратурах.

Комісія, на переконання Генерального прокурора Андрія Костіна, має підвищити прозорість процесу призначення на посади. 

“Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року. Комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів”, – пояснив посадовець.

Крім цього, Рада прокурорів підтримала внесення змін до Закону України «Про прокуратуру», які покликані унеможливити для прокурорів отримання пенсій одночасно із заробітною платою. 

Згідно з цими пропозиціями, виплата пенсії за вислугу років прокурорам буде здійснюватися лише після їх звільнення з роботи. Тобто за принципом: або зарплата, або пенсія. Відповідні напрацювання, пообіцяв Андрій Костін, будуть передані суб’єкту законодавчої ініціативи.

22 жовтня Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив про свою відставку через викриття багатьох фактів про зловживання у очолюваній ним структурі.

Зокрема, відставці передувала низка заяв правоохоронців про зловживання у МСЕК, у різних регіонах України. Згодом стало відомо, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку підозрюють у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника.

17 жовтня Олійник звільнився з посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. 

Після цього в Офісі генпрокурора почали розслідування, а президент Володимир Зеленський заявив, що чекає швидких рішень від СБУ, ДБР та ОГП. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі