Генпрокурор Костін подав у відставку

Доповнено
Поділитися
Генпрокурор Костін подав у відставку © Андрій Костін/Facebook
Невдовзі до заяви Зеленський поставив йому публічний ультиматум. 

Генеральний прокурор Андрій Костін заяви про свою відставку – його заяву опублікували ресурси пресслужби Офісу генерального прокурора.

Він заявив, що останнім часом в органах прокуратури України встановлено багато ганебних фактів зловживань, тому він вважає за необхідне подати у відставку з посади генерального прокурора.

«Вважаю абсолютно правильною позицію президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі, політична відповідальність.

Я вдячний президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора», - йдеться в заяві Костіна.

Менш ніж за пів години до публікації заяви Костіна президент Володимир Зеленський заявив, що провів засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб різних державних органів із отриманням інвалідності та заявив, що «повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України».

«Вважаю, що відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною. Доручив премʼєр-міністру України розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств. Потрібні кадрові рішення», - йшлось у заяві Зеленського.

Андрій Костін пробув на посаді генерального прокурора України трохи більше двох років – з липня 2022 року. Його повноваження мали закінчитись у 2028 році. Офіс генерального прокурора він очолив після звільнення Ірини Венедіктової. Остання також не відбула свого терміну на посаді – була спочатку відсторонена указом президента Зеленського а потім звільнена парламентом через процедуру висловлення недовіри. 

Історії передувала низка заяв правоохоронців про зловживання у МСЕК, у різних регіонах України. Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку підозрюють у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. Після цього в Офісі генпрокурора почали розслідування, а президент Володимир Зеленський заявив, що чекає швидких рішень від СБУ, ДБР та ОГП. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі