Верховна Рада проголосувала за призначення Костіна генпрокурором

Поділитися
Верховна Рада проголосувала за призначення Костіна генпрокурором © Верховна Рада
"За" проголосували 299 депутатів. 

Верховна Рада України підтримала подання президента Володимира Зеленського та призначила народного депутата від "Слуги народу", голову Комітету ВРУ з питань правової політики Андрія Костіна на посаду генерального прокурора України. За відповідне рішення проголосували 299 народних обранців у середу, 27 липня.

Голосування по фракціях: 

  • СН - 220
  • ЄС - 0
  • Батьківщина - 2
  • Платформа за життя та мир - 15
  • За майбутнє - 14
  • Голос - 3
  • Довіра - 18
  • Відновлення України - 14
  • Позафракційні - 13

Відповідно до Конституції Генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади президентом за згодою Верховної Ради. Після відповідного голосування парламенту президент України має підписати відповідний указ.

Зазначимо, що згідно з законодавством строк повноважень Генерального прокурора становить шість років.

Андрій Євгенович Костін — український юрист, народний депутат України 9-го скликання.

Народився 17 квітня 1973 року у місті Одеса.

У 1995 році закінчив із відзнакою Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова.

Костін був директором та співзасновником Адвокатської компанії «Право», а також заступником голови Ради адвокатів Одеської області, заступником голови президії Об'єднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів». Працював у різних адвокатських компаніях та інших організаціях.

У 2010 — обраний депутатом Одеської міськради від партії «Фронт Змін».

Після Ірини Венедіктової змінив її на посаді голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики, голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв'язання спорів.

У 2021 році брав участь у конкурсі на посаду голови САП, та не пройшов співбесіду. Також низка правозахисних громадських організацій не рекомендували Костіна як можливого очільника САП.

Зайшовши до команди «Слуги народу» і ставши депутатом, спочатку заступником голови правового комітету, а 2020-го року очоливши його, Костін узяв на себе функції основного комунікатора України з міжнародними партнерами та Венеційською комісією. Як уже писало ZN.UA, він же входить до ключового внутрішнього пулу, де «вариться» судова реформа. Саме він визнав помилку влади, яка ліквідувала 2019 року ВККС.  Але він же більше року держав під суком законопроєкт про ліквідацію ОАСК.

Іронія долі чи чітко вивірена стратегія Банкової? Чи має пан Костін внутрішній потенціал стати незалежним генпрокурором і не лише включити на повну потужність роботу антикорупційного блоку, а й упорядкувати всю нереформовану систему кримінальної юстиції? Відповідь на це та інші питання щодо ключового для «системи» призначення читайте в матеріалі Олександра Лємєнова «Хто такий і чи буде незалежним новий генпрокурор Андрій Костін».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі