Наказом Генерального прокурора обласного прокурора Хмельницької області Олексія Олійника звільнено з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Це сталося на тлі скандалу, пов'язаного з оприлюдненою інформацією про масову інвалідність прокурорів Хмельницької області.
Про це повідомив Офіс Генпрокурора у Телеграмі.
Проведення службового розслідування щодо факту отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури триває, зауважили в Офісі Генпрокурора. Службове розслідування охоплює перевірку не лише інформації, яка стосується Хмельницької обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.
Нагадаємо, видання “Цензор.НЕТ” опублікувало імена 49 співробітників обласної прокуратури Хмельниччини, які за даними журналістів оформили інвалідність 2-ї групи. Рішення про надання інвалідності ухвалила голова медико-соціальної експертної комісії Тетяна Крупа. У переліку є також обласний прокурор Олексій Олійник, який отримав, за його словами, травму на робочому місці, і його дружина, яка теж має інвалідність. Йде мова про оформлення інвалідності з 2016 року і дотепер. За даними видання, за цей час прокурори отримали щонайменше 54,1 мільйона гривень пенсії.
Як відомо, Тетяну Крупу затримали 4 жовтня, а наступного дня після обшуків вдома та за місцем роботи їй оголосили підозру у незаконному збагаченні. Наразі вона перебуває під вартою із правом застави у 500 млн грн.
За даними слідства, голова Хмельницької МСЕК налагодила схему підробки документів для чоловіків, які хотіли уникнути військової служби. Під час обшуку у неї в кабінеті слідчі виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами. А вже вдома у посадовиці вилучили 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.