Ймовірних причетних до залякування журналіста Ніколова не затримали. Експерт назвав можливу причину

Поділитися
Ймовірних причетних до залякування журналіста Ніколова не затримали. Експерт назвав можливу причину © Поліція Києва
На думку глави ЦПК, пояснення можна знайти в передбачених подальших діях у межах розслідування.

Поліцейські не затримали людей, які, ймовірно, напередодні намагалися вдертися в квартиру журналіста-розслідувач та засновника проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова. Правоохоронці лише сфотографувалися зі зловмисниками та відпустили їх, тож відповідна новина про слідчі дії була “частиною піарного разводу”, написав очільник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін у Facebook.

Він припустив, що ймовірних нападників не затримали, бо одразу після цього треба було б оголосити їм про підозри та провести публічне судове засідання щодо обрання запобіжного заходу.

“І на цьому суді нападникам би точно поставили питання про замовника. А щось підказує мені, що замовники нападу і справжній керівник правоохоронців (Татаров) (йдеться про заступника керівника Офісу президента України Олега Татарова — ред.) сидять якщо не в одному, то в сусідніх кабінетах”, — написав Шабунін.

Він зазначив, що правоохоронці могли б дуже легко спростувати такі припущення. Для цього треба вручити підозри зловмисникам, а головне — замовникам, і потім спрямувати справу до суду. Шабунін “чекає з нетерпінням” таких дій.

Інформацію про те, що ймовірні учасники провокації залишаються на волі дещо раніше підтвердив сам Ніколов. У справі нікого не затримали.

Журналіст також написав: “Ніяких подробиць щодо виявлених у них переписок і показів мені не повідомили. Пообіцяли розповісти коли закінчиться досудове розслідування. Коли воно закінчиться — теж не сказали. Кваліфікація зараз та сама легка ч. 2 ст. 171 (вплив на журналіста для перешкоджання виконанню професійних обов’язків або переслідування журналіста через професійну діяльність — ред.), тобто без згадки організованого кимось злочину, як у ч. 3”.

Напередодні Міжнародна правозахисна громадська організація "Репортери без кордонів" (RSF) відреагувала на залякування Юрія Ніколова. Там закликали українську поліцію до прозорості в розслідуванні справи.

У нас є два фронти — зовнішній і внутрішній. Зовнішній фронт тримається на сотнях тисяч плечей. Внутрішній фронт проти корупції, проти непрофесіоналізму, проти злочинної бездіяльності влади — на кількох десятках людей. Останніх зараз системно намагаються з цього фронту демобілізувати. Прибрати. Дискредитувати. Щоб був марафон тиші. Про причини того, що відбувається, й можливі наслідки для країни в статті "Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів" пишуть Інна Ведернікова й Тетяна Безрук.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі