UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соцпослугу з догляду вдома та денного догляду отримують 800 тисяч українців – Лазебна

Міністерка соцополітики розповіла про те, скільки соціальних послуг вже стандартизовано.

В Україні з минулого року стандартизували 23 соціальні послуги, повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна під час виступу у Верховній Раді. Вона розповіла про те, які послуги зараз отримують найбільше українців.

“Протягом 2020 року урядом ухвалена необхідна нормативно-правова база для регулювання всіх ключових етапів надання послуг. Від виявлення та оцінки потреб людей до якості конкретної послуги. 23 послуги вже стандартизовано. Це ті, потреба у яких відчувається найбільше”, - заявила Лазебна.

За її словами, соціальну послугу з догляду вдома та денного догляду отримують 800 тисяч осіб, натуральну допомогу отримують 400 тисяч осіб. Послуга щодо соціальної адаптації надається 300 тисячам осіб. Соціальний супровід сімей у складних життєвих обставинах отримують майже 40 тисяч родин. Стаціонарний та паліативний догляд отримують понад 60 тисяч осіб. 

Читайте також: Україна забезпечує пенсіями 660 тисяч українців в ОРДЛО - Лазебна

Раніше повідомлялося про те, що уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей на 2020-2022 роки.  Зокрема, вона передбачає утворення Національної соціальної сервісної служби як центрального органу виконавчої влади.

Водночас Мінсоцполітики розробило проект розпорядження “Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017─2026 роки. Реалізація даного документу практично припинить реформу деінституалізації. За словами директорки регіонального офісу МБО “Надія і житло для дітей” Галини Постолюк, у разі реалізації розпорядження число закладів інституційного догляду та дітей у них  не потрібно буде скорочувати. Вона пояснила, що з часу ухвалення Стратегії цього й так ніхто не робив, а тепер це й не вимагатиметься. У зв’язку з цим міжнародні та українські громадські організації, які багато років працюють в інтересах дітей, вже звернулися до президента України, прем’єр-міністра та очільника Верховної Ради.

Про те, як голова Мінсоцу бачить правильну модель соціальної політики держави читайте в інтерв'ю Марини Лазебної, з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр.

Детальніше про сам закон читайте у статті Андрія Черноусова та Анни Левкіної “Закон "Про соціальні послуги": покращення відкладається”.