Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей на 2020-2022 роки, повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики. Таке рішення Кабмін прийняв під час засідання 26 серпня.
“Метою Концепції є впровадження протягом 2020-2022 років в умовах завершального етапу децентралізації ефективної моделі взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, а також здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства у зазначеній сфері”, - зазначили у Мінсоцполітики.
Зокрема, Концепція реалізації державної політики соцзахисту передбачає утворення Національної соціальної сервісної служби як центрального органу виконавчої влади. Сервісна служба має реалізувати державну політику у сфері соцзахисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. З цією метою в Україні мають реорганізувати Державну соціальну службу шляхом перетворення на Нацсоцслужбу.
Також Концепція передбачає:
- утворення територіальних органів Нацсоцслужби на регіональному та субрегіональному рівнях;
- забезпечення безперервності та послідовності реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей;
- уникнення дублювання функцій з питань соціального захисту населення між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, нераціонального використання кадрових і фінансових ресурсів;
- забезпечення сервісного підходу до надання соціальної підтримки за принципом його максимальної доступності для споживачів;
- забезпечення здійснення дієвого контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, за дотриманням прав дітей.
У Мінсоцполітики зазначили, що схвалення Концепції у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей визначило чіткий вектор розвитку ефективної системи реалізації. Також ухвалення документу передбачило розмежування повноважень у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також надання своєчасних та якісних соціальних послуг найбільш вразливим верствам населення.
Зазначимо, що під час сьогоднішнього засідання Кабінет міністрів також схвалив законопроекти, які дозволяють Україні приєднатися до Гаазької конвенції про захист дітей та співробітництва з питань міждержавного усиновлення.
Про ризики, які створює Україні приєднання до Гаазької конвенції, детальніше читайте в статтях редактора відділу «Соціум» Алли Котляр “Долі на експорт? або Пріоритети президентського указу про дітей” та “Долі на експорт-2?”
Про те, як голова Мінсоцу бачить правильну модель соціальної політики держави читайте в інтерв'ю Марини Лазебної, з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр.