Голова Мністерства соцполітики Марина Лазебна вважає, що об'єднаним територіальним громадам необхідно допомогти взяти фахівців соціальної роботи (ФСР). В інтерв'ю для ZN.UA вона повідомила, що відомство має намір залучити до роботи 12 тисяч ФСР.
"На базовому рівні нам потрібно розвивати соціальні послуги. Особливо для того, щоб підтримати сім'ї з дітьми і людей, які потребують допомоги. Коли відбулася децентралізація, громади не хотіли створювати соціальні відділи - посадити у себе в селищній раді працівника, який би опікувався соціальними питаннями. Ми багато їздили по громадах і розповідали, чому це важливо", - зазначила Лазебна.
За словами міністерки, до цієї роботи залучили великі групи експертів, а кошти на просвітницьку діяльність виділяли донори. Однак, на даний момент 20% громад взагалі не мають жодного спеціаліста соціального захисту. Ще 43% ОТГ не мають жодного фахівця соціальної роботи для надання соцпослуг, а 61% не має комунального закладу або іншого суб'єкта соціальних послуг.
"Думаю, треба дати громадам субвенцію і допомогти їм узяти фахівців соціальної роботи (ФСР), яких сьогодні в країні недостатньо. Так, їх треба навчати, давати їм інструменти. Казати, що слід робити і до кого заходити насамперед. Як працювати з цими сім'ями, особливо тими, які перебувають у СЖО. У цьому я впевнена. І я це вже зробила - звернулася до уряду, до прем'єра, до Мінфіну (й Асоціація міст України мене підтримала), щоб надати громадам субвенцію для залучення фахівців соціальної роботи", - додала голова Мінсоцу.
Лазебна зазначила, що відомство планує повернути 12 тисяч фахівців соціальної роботи, адже сьогодні в Україні дуже проблематично оцінювати потреби дітей із сімей у складних життєвих обставинах. Також існує велика проблема із соціальною профілактикою таких родин.
"Я вважаю, правильно подавати це як частину програми щодо створення робочих місць у соціальній сфері. Думаю, такий посил може бути підтриманий. До того ж у нас є статистика, і є критичний аналіз ситуації про те, чому це потрібно робити", - зазначила міністерка.
Про те, як голова Мінсоцу бачить правильну модель соціальної політики держави читайте в інтерв'ю Марини Лазебної, з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр.