UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 2017 Олег Ляшко задекларував понад пів мільйона виграшу. В НАЗК заявляють, що лотерейний квиток було підроблено

Якщо доведуть, що виграшу не було, то це свідчитиме про вчинення Ляшком правопорушення. 

Народний депутат VIII скликання Олег Ляшко у 2017 році підробив лотерейний квиток, після чого заявив про виграш 571 045 гривень. Про це розповів Олександр Новіков - глава Національного агенства з питань запобігання корупції в інтерв'ю виданню "Новое время"

«НАЗК провели перевірку, встановили, що він підробив виграшний білет. Нам підтвердили, що не було такого виграшного білету. І було кримінальне провадження, він мав був притягнутий до відповідальності, але Конституційний Суд скасував [цю статтю]», — зазначив Новіков.

Якщо в НАЗК доведуть, що виграшу не було, то це свідчитиме про вчинення Ляшком правопорушення за ч. 2 ст. 366 - службове підроблення. Санкції статті передбачають штраф в розмірі від 51 до 85 тисяч гривень, або громадські роботи (150—240 годин), або обмеження волі до двох років.

Читайте також: Грального бізнесу під виглядом лотерей не буде — Гончарук

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Чому після удару Конституційного суду і «повернення» повноважень Національному агентству по запобіганню корупції (НАЗК) чиновникам легше приховати доходи і заплатити штраф, ніж показати активи? Чи потрібно відкривати порядки декларування працівників спецслужб? Хто заблокував можливість моніторингу способу життя суддів? Чому депутати не повертають відповідальність суддів за завідомо неправосудні рішення? Хто в парламенті прийняв викривачів за «стукачів»? Як зламати політичну корупцію і допомогти партіям піти з-під впливу олігархів?

Про це та багато іншого читайте в другій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з главою НАЗК Олександром Новіковим. Перша частина інтерв'ю з Олександром Новіковим тут.