UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддя КСУ Сліденко поскаржився на погрози і попросив держохорону

До поліціъ Ігор Сліденко поки що не звертався.

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко, який виступав доповідачем за скандальним рішенням про скасування положення антикорупційної реформи, попросив державну охорону. За словами судді, він отримує погрози і побоюється за безпеку своєї сім'ї.

«Сьогодні вранці написав заяву про охорону. Написав після того, як мені відверто у всіх засобах масової інформації почали погрожувати... Я переживаю за життя своєї сім'ї, у мене двоє дітей і вагітна дружина», - заявив Сліденко в коментарі «Суспільному» в понеділок, 2 листопада.

Він уточнив, що написав заяву на ім'я голови КСУ Олександра Тупицького, а рішення про надання держохорони оформляє президент своїм указом.

За словами судді, «останньою краплею» стали заяви Андрія Портнова, колишнього заступника голови президентської адміністрації засудженого за держзраду Віктора Януковича.

«З'явився пост Портнова про те, що я нібито кудись не відпускаю дітей. А це відверта брехня. Причому не просто брехня, це маніпулятивна брехня, і я зрозумів, що далі нема на що розраховувати. Я пам'ятаю суддів, яких він труїв... Якщо за цю справу взявся Портнов і починає брехати, то нічого доброго не буде», - пояснив Сліденко.

Він також стверджує, що під час протестної акції під будівлею КСУ 30 жовтня від невстановлених учасників звучали заяви про те, що «судді будуть зникати».

«Я не знаю, як це розцінювати: як загрозу чи ні», - зазначив суддя.

Він уточнив, що охорона потрібна йому для захисту від фізичних зазіхань і для забезпечення безпеки членів сім'ї.

«Від того, щоб мене не облили зеленкою, тому що це практикується. Від того, щоб не зникли діти, які ходять в перший і другий клас. Президент вчора сказав, що всі судді - чорти, а сьогодні ви самі чули ту маячню, яку він ніс. А дуже багато прислухаються до президента, хтось же голосував за нього », - розповів Сліденко.

Погрози, про які йдеться, суддя бачив лише в соціальних мережах і в поліцію поки що не звертався.

«На мобільний телефон поки особисто погроз не приходило. Якби мені прийшла хоч одна така загроза, я б тоді вже не за охороною звертався, а в поліцію. А охорона надається, коли є потенційна загроза життю », - додав він.

30 жовтня Ігор Сліденко повідомив, що написав заяву про відставку нібито через тиск з боку Офісу президента. При цьому він не став уточнювати, хто саме на нього тиснув.

Читайте також: Суддя КСУ Ігор СЛІДЕНКО: "Для президентів Конституційний суд перетворився на дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.