Верховна Рада розгляне законопроєкт президента України Володимира Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва наступного тижня, повідомив журналістам представник президента у КСУ, народний депутат Федір Веніславський («Слуга народу»).
«Я думаю, що наступного пленарного тижня ми зможемо в першому читанні ухвалити цей законопроєкт», - цитує Веніславського «Інтерфакс-Україна».
Проєкт закону №5369 Зеленський вніс до парламенту напередодні, відзначивши як невідкладний. Сьогодні законопроєкт відправили на розгляд комітету з питань правової політики. Веніславський вважає, що є всі шанси отримати позитивний висновок комітету.
«Юридичних підстав для негативного висновку я взагалі не бачу», - уточнив представник Зеленського у Конституційному суді. Відповідно, буде скорочено термін внесення альтернативних законопроєктів.
ZN.UA першим, ще до появи на сайті парламенту, ознайомило читачів із текстом документа, отримавши його від джерела в керівництві парламенту. Так, процедури ліквідації ОАСК у законопроєкті Зеленського немає - натомість передбачається створення нового суду в столиці - Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС).
Окружний суд припинить здійснювати правосуддя в день набрання законом сили, і протягом 10 днів повинен буде передати всі справи Київському окружному адмінсуду (на сьогоднішні - понад 61 тисяча справ і матеріалів). Одразу ж після створення КМОАС йому передадуть справи, юрисдикція яких поширюється на Київ.
Офіс президента провів консультації із Вищою радою правосуддя, і ВРП не висловив позицію щодо підтримки чи непідтримки рішення про ліквідацію ОАСК.
У своєму консультативному висновку від 4 березня ВРП зазначив, що реалізація законопроєкту неможлива, поки не розпочав роботу повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Оскільки переведення суддів з ліквідованих у новостворені суди здійснюється на підставі та у межах рекомендацій ВККС.
Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян. Однак, за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, брата голови суду Павла Вовка, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, й Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.
Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі».
Про те, як Україні вийти із зачарованого кола необґрунтованих вироків і як корумпована судова машина стала інструментом в руках держави-агресора, читайте в статті Михайла Жернакова «Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і жодного прогресу» у ZN.UA.