Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва", повідомили на Банковій.
В Офісі президента кажуть, що відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проєкт якого вносить до Верховної Ради Президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).
"У демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія. ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з «плівками», корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду м. Києва втрачена", - йдеться в повідомленні.
«Сьогодні я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», – сказав Зеленський.
На Банковій додали, що стара, неефективна судова система не спроможна забезпечити запит українців на справедливість.
Нагадаємо, 6 квітня НАБУ затримало рідного брата глави Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка при отриманні неправомірної вигоди в розмірі 100 тисяч доларів. За попередньою версією, гроші призначалися для самого Павла Вовка. Разом із Юрієм Зонтовим затримали ще одного адвоката.
В Центрі протидії корупції зазначили, що саме "це надзвичайно важлива деталь, адже підозра адвокатам, згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, підписується або генеральним прокурором, або його заступником. Після затримання у слідства є 24 години, щоб вручити підозру".