UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд переніс збори суддів, призначені на ранок 2 листопада

Сьогодні і завтра суд має розглядати питання конституційності «мовного закону» та земельної реформи.

Конституційний суд України переніс збори суддів, призначені на 11:00 ранку понеділка, 2 листопада, на невизначений термін.

«Збори суддів Конституційного Суду України перенесено», - повідомляє пресслужба.

Згідно з порядком денним, оприлюдненим на сайті суду, о 12:00 судді мали розглядати подання народних депутатів щодо конституційності окремих положень земельної реформи. У разі задоволення подання, під загрозою опиниться запуск в Україні ринку землі у 2021 році.

О 10:00 ранку 3 листопада КС України має розглядати подання депутатів щодо відповідності закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Основному закону.

Обидва засідання повинні відбутись у закритому режимі. Конституційність земельної реформи оскаржують члени фракції «Батьківщина» за підтримки групи Коломойського-Палиці «За майбутнє». Бенефіціарами скасування «мовного закону» є фракція Віктора Медведчука «Опозиційна платформа - За життя».

Читайте також: Глава КСУ не прийшов на допит в ДБР

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.