UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ закликало Венедіктову реанімувати справу «Роттердам+»

У Бюро поскаржилися, що керівництво Офісу генпрокурора ухиляється від заміни старшого групи прокурорів, що ведуть цю справу.

Національне антикорупційне бюро публічно закликає Офіс генпрокурора до процесуальних дій, які дозволили б реанімувати справу «Роттердам +», яку Спеціалізована актікоррупціонная прокуратура відновила після вже другого закриття. Бюро наполягає на заміні старшого групи прокурорів САП, так як прокурор Віталій Пономаренко двічі закривав справу.

«НАБУ вкотре закликає генпрокурора замінити старшого групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керывництво у справі «Роттердам+» і, отже, забезпечити ефективне розслідування однієї з найбільших корупційних схем в історії України», - йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці НАБУ в Facebook ввечері в середу, 27 січня.

У НАБУ підкреслили, що позицію Бюро підтримує в.о. голови САП Максим Грищук, який 25 січня відновив закриту Пономаренком справу «Роттердам+».

«Замінити старшого групи прокурорів може поки що лише керівництво Офісу генерального прокурора, яке уникає винесення рішення з цього приводу і не надає власної незалежної оцінки діям і рішенням згаданого прокурора, тим самим унеможливлюючи проведення подальшого неупередженого розслідування», - обурилися в НАБУ.

Читайте також: НАБУ звинувачує Офіс генпрокурора в саботажі "справи Роттердам +"

У листопаді минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила апеляційне провадження у справі "Роттердам +" в зв'язку з відмовою від скарги.

Наприкінці серпня САП зняла всі підозри, висунуті раніше в ході розслідування справи "Роттердам+".

У березні 2017 го НАБУ початок кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Воно було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем). Розслідуванням було встановлено, що глава і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, збільшувала вартість вугілля. Таким чином вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

З запуском нового ринку електроенергії, який відбувся 1 липня 2019 року, методика формування оптово-роздрібної ціни на електроенергію, більш відома як формула "Роттердам+", припинила своє існування.

Тривають розгляд справи «Роттердам+» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, котрий цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».