Зустріч Керрі з Путіним неправильно зрозуміли – Financial Times

Поділитися
Зустріч Керрі з Путіним неправильно зрозуміли – Financial Times Візит Керрі в Сочі не означає дипломатичну поразку США
Видання пише, що сигнал від поїздки американського дипломата в Сочі не означав відступ Вашингтону.

Держсекретар США Джон Керрі заслужив репутацію невтомного дипломата, який без упину їздив на переговори щодо ядерної програми Ірану чи миру на Близькому Сході. Але мало його ініціатив і дій викликали таке здивування, як нещодавній візит в Сочі, де він зустрівся з Володимиром Путіним.

На фоні війни в Україні, у США цю поїздку розкритикували і розтлумачили як поразку Білого Дому. Але так думати було б неправильно. Про це в редакційній статті сьогодні пише Financial Times, відзначаючи, що Вашингтону варто використовувати будь-яку можливість для діалогу з Москвою на фоні війни в Україні.

Бойові дії в Донбасі тривають вже 18 місяців. Нині в зоні конфлікту оголошене хитке перемир'я, під час якого автомати не замовкають. До того ж, політична частина мінський угод досі не виконана. Тож США повинні допомогти Києву протистояти агресії Москви. Однак хитке перемир'я дає можливість прямого діалогу, яким американській стороні варто скористатися.

Видання пише, що Керрі правильно зробив, поїхавши на зустріч з Путіним в Сочі. Оскільки прямих контактів з ним у американської сторони було дуже мало. У переговорах зазвичай брав участь міністр закордонних прав Сергій Лавров. Тож пряма зустріч з Путіним дуже важлива, оскільки в Москві лише його думка має значення і впливає на реальні дії російської сторони.

З іншого боку, головну роль у переговорах щодо України з боку Заходу до цих пір грали канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. Але Путін навряд чи готовий домовлятися про остаточне рішення щодо України без участі в діалозі президента США Барака Обами. Крім того, Вашингтон і Москва не повинні припиняти співпрацювати у вирішенні інших конфліктів, зокрема в Сирії і Ірані.

Видання зауважує, що російські ЗМІ розцінили спільну заяву Керрі і Путіна як дипломатичну поразку США. Але візит Держсекретаря означає зовсім не це, а бажання Вашингтону відігравати важливішу роль у вирішенні конфлікту в Україні. І будь-який новий прояв агресії Кремля повинен мати жорстку відповідь Заходу. Говорити не означає здатися.

У свою чергу CNN повідомляв, що дипломатична поїздка Керрі в Росію була безглуздою. Промова дипломата складалася з реверансів, тавтологій і кліше, які лише підкреслювали дипломатичну перемогу Путіна.

Найбільш вживаними у промові Керрі були слова подяки міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову і ще більше слів подяки президенту Путіну, бачити якого, за словами американського дипломата, було "привілеєм".

Польське видання Rzeczpospolita писало, що США відмовилися від ізоляції Росії і візит Керрі в Сочі підтверджує це. Вашингтон не може дати раду проблемам на Близькому Сході. Тому відмовляється від політики ізоляції Кремля, про яку американська сторона заявляла з початку війни в Україні.

Раніше видання Wall Street Journal теж підбивало підсумки візиту Керрі в Сочі: Путін може захопити все, що хоче.

"Що стосується Путіна, урок в тому, що він може захопити те, що він хоче, перечекати штучне обурення і санкції, а потім зміцнити свої завоювання в обмін на обіцянки миру", - писав американський оглядач.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі